Соболєв: «Парламент має створити Антикорупційний суд та обмежити недоторканність»

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв, вчора суспільство мало змогу побачити, наскільки великою і надалі залишається кругова порука і наскільки велику роботу потрібно провести, щоб цю кругову поруку поламати.

«Що робити далі? Залишається півтора дня, і «Самопоміч» пропонує витратити їх на ухвалення двох надзвичайно важливих рішень. По-перше, законопроект авторства наших депутатів Андрія Журжія та Романа Семенухи про обмеження депутатської недоторканності. Він дозволяє забирати паспорт у депутата, якого обвинувачують чи підозрюють слідчі НАБУ та прокурори САП, та ставить парламент у жорсткі рамки, коли має надаватися дозвіл на притягнення депутата до кримінальної відповідальності.

Другий, дуже важливий закон — про утворення Антикорупційного суду. Закон, який я запропонував разом із колегами ще 1 лютого. Якщо буде це рішення, вони не будуть себе так спокійно почувати, бо сьогодні Розенблат, Поляков, Довгий — всі кажуть, що підуть до суду і доведуть там свою правоту. Вони знають, що суду немає. Бо там є такі ж залежні люди, які є частиною кругової поруки», – зазначає Єгор Соболєв.

Народний депутат наголошує на тому, що люди також повинні долучатися до боротьби за нормальну державу: «Я вдячний кожному, хто вчора прийшов і боровся разом з нами. 20-30 людей, які працюють на суспільство у парламенті, не поламають 200-300, якщо не буде активної підтримки громадян. Шведи, голландці, американці самі облаштували свої держави завдяки великій роботі, поту і часто крові. Нам треба також пройти цю роботу.

Треба вчитися не обирати таких як Добкін і Розенблат та багато інших. Треба вчитися керувати своїм парламентом, коли його затягують у блуд, коли він сам порушує закони. Ми тут, всередині, будемо боротися. Але нас має бути достатньо і тут, і за стінами Ради, щоб це було виконано».

object(WP_Term)#13125 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини