Соболєв: «Наші співвітчизники за кордоном не можуть реалізувати своє виборче право»

Депутати «Самопомочі» Єгор Соболєв і Олександр Данченко підготували рішення, щоб дати можливість українцям за кордоном легко і швидко проголосувати. Адже зараз ці люди фактично позбавлені своїх виборчих прав.

Єгор Соболєв наголошує: «Хто би не був обраний на цих виборах, він не буде представляти  мільйони громадян України, які не живуть в окупованих і анексованих територіях, а живуть в успішних державах світу від Канади до Австралії. У Польщі зараз лише офіційно 1 млн українців, а в реальності, за різними оцінками, ця цифра більша у 2-4 рази».

Між тим, у тій же Польщі буде створено усього 4 виборчі дільниці. Це означає, що проголосувати зможуть тільки 20 тисяч людей.

«Я не кажу про ситуацію в інших країнах, де є справді наші люди, які не забувають, що вони наші, які дуже багато зробили і під час Євромайдану, під час війни. Дуже часто ці люди успішніше роблять роботу на дипломатичному рівні. А вони не матимуть змоги проголосувати».   

Процедура голосування для українців за кордоном складна, довга і дорога, каже Єгор Соболєв:
«Щоби повідомити реєстр виборців про нове місце голосування, треба їхати через всю країну і писати заяву у посольстві. Ця заява позбавлена будь-якого глузду. Реєстр виборців давно ведеться в електронному вигляді. Одні витрати платників
податків на доправлення цієї заяви до МЗС у Києві, а потім до реєстру виборців. Це гроші, які ми викидаємо на вітер».

Отже, представники «Самопомочі» вимагають дати нашим громадянам можливість легко повідомляти  про те, що вони живуть в іншому місці і там хочуть голосувати. «Наступний крок – це  збільшення кількості дільниць, де українці зможуть голосувати за українського Президента і український парламент», – наголошує Соболєв.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини