Соболєв: «НАБУ знаходиться під атакою. Директора Бюро хочуть відсторонити від посади»

Зараз Антикорупційне бюро піддається величезній кількості атак та звинувачень. Це, певен народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», голова Антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв, пов’язано з розслідуваннями проти топ-корупціонерів, які розпочали в Бюро.

Він акцентує: «НАБУ зараз знаходиться під найбільшою атакою за свою дворічну історію. Його директора сподіваються відсторонити або за допомогою залежних суддів на час розслідування, що розпочав Генеральний прокурор Юрій Луценко, або за допомогою призначення залежного аудитора, який напише заздалегідь підготовлений висновок про незадовільну роботу Бюро, чим дасть формальну підставу звільнити Артема Ситника, або за допомогою переписування законодавства, яким ми дали Антикорупційному бюро та Антикорупційній прокуратурі повну незалежність та високі зарплати».

Він акцентує : «Я бачу виклики, які завжди були з нами, адже спротив системи в нинішніх судах, парламенті, Адміністрації Президента з самого початку був логічним та очікуваним. Просто ми маємо його здолати».

Однак, за словами народного депутата, з’явилися і нові виклики. Єгор Соболєв пояснює: «По-перше, я вважаю, що антикорупційного прокурора намагаються використати, аби розправитися з директором НАБУ. Але Антикорупційне бюро та прокуратура не можуть працювати окремо, це просто неможливо.

По-друге, працівники Агентства з запобігання корупції, яке мало зайнятися перевіркою електронних декларацій, заявили, що їх примушують фальсифікувати перевірки декларацій. Тепер у нас з’явилася інформація, що ця перевірка не просто саботується, а використовується з політичною метою».

«Зараз ми маємо ситуацію, – підсумовує Єгор Соболєв, – коли НАБУ з Спеціалізованою прокуратурою та Антикорупційним судом, який нам ще треба створити, або разом посадять топ-корупціонерів за грати або, на моє глибоке переконання, нові антикорупційні інституції розтопчуть».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини