Соболєв: «На деяких делегатах до Вищої Ради Правосуддя, яких пропонує Генпрокурор, та суддях тавра немає де ставити»

Депутат «Самопомочі» Єгор Соболєв просить доручити Антикорупційному і Правовому комітетам Верховної Ради взяти на контроль ситуацію з кандидатами до Вищої Ради Правосуддя і разом з Антикорупційним Бюро не допустити корумпованих осіб до ВРП. Також на цьому наполягають і громадські активісти, зокрема «Автомайдан».

«Активісти просять звернути увагу на кандидатів, які претендують, щоби бути делегованими від суддів до ВРП. Це судді, на яких немає де тавра ставити. Це судді, які брали участь в репресіях майданівців, це судді, які всі без винятку не можуть
пояснити походження свого майна».

Наприклад, в одного з делегатів як подарунок є квартира і паркомісце в самому центрі столиці, будинок класу «Липська вежа» на вул. Інститутській, вартість цього подарунка від 20-ти до 50-ти млн грн.

Соболєв звертає увагу і на те, що схожих «доброчесних» делегатів від прокуратури хоче провести Генеральний прокурор Ю. Луценко. За Конституцією, він має право разом з іншими прокурорами делегувати представників прокуратури до ВРП.

«Що цікаво, це має бути зроблено в квітні, за процедурами, але Луценко чомусь поспішає. Очевидно, хвилюється за результати президентських виборів – так вважають активісти. І так само всі 5 кандидатів, які хочуть бути представниками прокуратури у ВРП,  не пройшли перевірку доброчесності з боку громадськості».

Абсолютно очевидно, що такі делегати будуть і далі покривати корупцію і чинити неправосуддя. Це неприпустимо.

«Вища Рада Правосуддя – це головний  орган для відбору і покарання суддів, які не відповідають стандартам доброчесності, які не здійснюють правосуддя, і одна з проблем, яка не вирішена цим парламентом, яка не вирішена Президентом – це наповнення Вищої Ради Правосуддя принциповими людьми».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини