Соболєв: «Ми особисто будемо перевіряти кожну декларацію, яка потрапить у недосконалу систему»

Єгор Соболєв, нардеп «Самопомочі», назвав кроки, які повинні найближчим часом вплинути на вирішення проблеми із слабкою системою е-декларацій.

Він закликає колег не подавати декларацій, поки проблема не усунена і не подає власну; ініціює екстрене засідання комітету з протидії корупції; та обіцяє разом з громадськістю і журналістами, які займаються протидією корупції – особисто перевіряти кожну декларацію, яка потрапить в систему в ці дні, поки вона є юридично слабкою.

«Сподіваємося, що в найближчі дні система е-декларацій таки буде сертифікована. Якщо цього не станеться, вся енергія комітету з протидії корупції буде сконцентрована на відповідальності тих людей, які призвели до цього саботажу, – наголошує Соболєв.
Ектрене засідання комітету з протидії корупції відбудеться 18 серпня, на яке запрошено усі дотичні до процесу структури: керівництво Агенції із запобігання корупції, Держспецзв’язку, «Українських спеціальних систем» і компанії-розробника.

«Наскільки пояснюють експерти, насправді великих проблем в програмному забезпеченні немає. Тому як тільки тиск суспільства стане потужним – все одразу запрацює, – переконаний Соболєв. Ми очікуємо від них звіту , чому це сталося і виправлення ситуації».

Соболєв наголосив, що до виправлення ситуації він не буде подавати декларацію: «Як голова комітету з протидії корупції я утримуюся від подання власної декларації в ці найближчі дні, поки проблема не буде вирішена. Всі дані я заповнив в електронному вигляді ще в березні, щоб подати приклад. Але подавати дані в систему, яка зроблена так, щоб шахраї могли уникнути відповідальності – це потурати шахраям».

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією