Соболєв: Коли з’являється контроль – посадовець починає працювати

Якщо парламент звільнить Віталія Ярему з посади Генерального прокурора, після чого буде організовано відкритий конкурс на цю посаду, це стане вакциною для всіх прийдешніх прокурорів.

«Коли після публічної відставки попередника новий генпрокурор здобуде посаду завдяки відкритому конкурсу, то добре знатиме, що він залежіть не від президента, не від олігархів, а від громади. Від того, наскільки люди відчувають, чи розкриваються в країні резонансні злочини», – заявив депутат.

Він зазначив, що у фракції чимало претензій є і до інших силових відомств. Зокрема до МВС – щодо збереження старих кадрів епохи Захарченка та до СБУ, яка досі перебуває під контролем зрадників, поставлених ще в часи СРСР.

«Але починати очищення цих відомств потрібно з прокуратури. Адже від генпрокурора залежить те, як буде працювати система правоохоронних органів загалом», – зауважив він.

Соболєв констатував, що за останній місяць прокуратура показала більший прогрес розкриття злочинів режиму Януковича, ніж за попередні півроку.

«Це, з одного боку, підтверджує, що розкриття цих злочинів справді саботувалося. З іншого боку, це доводить, що коли з’являється належний парламентський та громадський контроль та тиск – посадовець починає працювати ефективно. І в цьому полягає простий урок, який всі ми мусимо засвоїти – нинішня держава повністю в руках громадян. І президент, і парламент, і уряд, і прокурор змушені будуть дослухатися до людей, якщо ми всі цей урок засвоїмо», – констатував він.

Також депутат наголосив, що відсутність закону про потребу проведення відкритого конкурсу на посаду генпрокурора не є перепоною для такого кроку.

«Так, такого закону немає. Але й немає закону, який би забороняв президенту та парламенту проводити відкритий конкурс на цю посаду, шукаючи гідних претендентів у всьому світі, а потім призначити, відповідно до вимог Конституції», – звернув увагу парламентар.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією