Соболєв: 80% суддів в Україні – це заробітчани у мантіях

Виправити ганебний стан судової системи можна, лише набравши суддів наново. На цьому наполягає депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету з питань протидії та запобігання корупції Єгор Соболєв.

«Сьогодні в українських судах суддів практично немає, у 80% випадків це не судді, а заробітчани у мантіях. І хоч би що ми з ними робили та які б добрі закони для них ухвалювали, вони все одно займаються грабежем, а не правосуддям, іменем України ухвалюючи незаконні рішення», – стверджує він.

Єдиним виходом із цієї ситуації нардеп бачить повне оновлення суддівського складу.

«Ми вже ухвалювали закон про відновлення довіри до судової системи, побудований на ідеї самоочищення. Судді ним не скористалися. Тоді ми прийняли люстраційний закон про очищення влади, який мав стосуватися і суддів. Вони його саботують, ще й просять Конституційний суд скасувати люстрацію саме суддівського корпусу. Тож ніщо не врятує країну від цих суддів, окрім їх повної заміни», – зазначає Соболєв.

Для такого кроку, за його словами, потрібна політична воля президента.

«Наша фракція – за, суспільство – за, я переконаний, що чимало депутатів принципово за такий крок. Проте цього недостатньо, потрібна воля перш за все президента, його фракції, найбільшої у парламенті. Інакше це неможливо, адже для цього кроку потрібні зміни до Конституції», – пояснив депутат.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією