Скільки в Україні туристів

Чи вміє Міністерство економіки України рахувати туристів

Міністерство економіки відзвітувалося про 14,2 млн туристів за минулий рік. Планують – 30 млн.

Але чи туристи це?

В Україні не існує нормальної статистики, яка би надала повну картину про туристів. Все, що озвучують чиновники – це дані прикордонної служби. Але прикордонники дають інформацію тільки про кількість в’їздів іноземців до України, але не персоналізують дані.

Наприклад, громадянин Сміт міг в’їхати в Україну за рік 5 разів і його порахують як 5 «туристів». Крім того, не всі, що в’їжджають – туристи. Багато в’їздів – з метою транзиту. Те ж саме і з виїздами українців. 

Але якщо використати дані мобільних операторів, готельєрів і прикордонників, можна відстежити загальну тенденцію.

Так от, ТОП–3 громадян країн, хто до нас прибуває – це молдавани, білоруси і росіяни. Це підтверджують дані мобільних операторів за персоніфікацією осіб, які входять в роумінг на території України. Вже потім йдуть поляки, угорці, румуни, словаки, турки, ізраїльтяни, німці, американці, азербайджанці.

Кількість в’їздів ледь перевищує 14 млн (у 2012 році було 25 млн), а ось виїздів українців – близько 27 млн, що вдвічі перевищує в’їзди. Тобто замість того, щоб розвивати вітчизняну туристичну індустрію, чиновники створюють сприятливі умови для відпочинку українців закордоном.

Я пропоную почати зі статистики. Порахувати справжніх туристів. Запровадити репрезентативну статистику туристичної активності (через сателітні рахунки, персоніфікація даних).

До речі, у 2017 з державного бюджету витратили кількасот тисяч гривень на запровадження сателітних рахунків у туризмі. Привезли представника Всесвітньої туристичної організації, він прочитав серію семінарів для Департаменту туризму та статистів. Але віз і нині там. За два роки ніхто з чиновників не намагався щось запровадити на практиці.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини