«Скільки коштує побиття активіста?». У Харкові відбулась акція на підтримку Дмитра Булаха

Сьогодні, 31 серпня, в Харкові перед будівлею облдержадміністрації відбулась акція на підтримку депутата облради від фракції «Самопоміч» Дмитра Булаха та голови правління Харківський антикорупційний центр (ХАЦ), на якого вчора було скоєно напад.

Зібралося близько 100 людей з плакатами: «Скільки коштує побиття активіста?», «Активісти в небезпеці», «Часи Януковича повернулись», «Вимагаємо знайти і покарати виконавців та замовників нападу на Дмитра!» та інші.

Виступили активісти харківського Євромайдану, депутати від «Самопомочі» та колеги Булаха з ХАЦ, які запевнили, що антикорупційна діяльність буде продовжуватись.

«Коли політичні питання вирішуються силовими методами, мова йде навіть не про втрату цивілізованості, а про загрозу державній безпеці. Коли переходять рамки і намагаються вирішувати питання силою, це веде до узурпації влади, закритості суспільства, відсутності свободи. Після цього демократична держава перестає існувати як така. Зараз всі сили необхідно покласти на ті розслідування, які вів і веде Дмитро. Це наше першочергове завдання. Ми вимагаємо від правоохоронних органів, від обласної та міської влади, щоб розслідування було успішним. Досі не покарані люди, відповідальні за напади, побиття та вбивства активістів в 2013-2014 роках. Це дуже поганий знак. Але ми зробимо все, щоб напад на Булаха розкрили, знайшли та покарали винних», – пообіцяв народний депутат від «Самопомочі» Ярослав Маркевич.

В пікеті також взяв участь народний депутат Роман Семенуха. Він переконаний, що побиття Булаха не має партійної ознаки, проте є вінцем боротьби з інакодумством, яке вже не перший рік триває в Україні, і в Харкові зокрема. Він закликав не використовувати насильницькі методи у політичній боротьбі.

«За останні роки активістів б`ють вже не вперше. І тепер це сталося напередодні сесії облради та напередодні приїзду президента, який буде в Харкові 1 вересня. Чи випадково це? Вчорашня подія стала резонансною, вийшла за межі області. Думаю, це сталося тому, що постраждалий є депутатом облради. У Харкові полюють на людей. Це неприпустимо.

Боротьба з інакодумством триває. По Україні чимало справ порушено проти активістів, зокрема й проти представників «Самопомочі». Я закликаю зупинитися і не використовувати насильницькі методи у політичній боротьбі. Звертаюсь до голови облдержадміністрації і керівників правоохоронних органів, бо переконаний, що вони також зацікавлені у тому, щоб мир і стабільність повернулись у місто», – заявив нардеп.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини