Штаб блокади торгівлі з окупантами провів у Конотопі попереджувальну акцію проти торгівлі із Росією

Тиждень тому ветерани Війни за незалежність, учасники Штабу блокади торгівлі із окупантами звернулись до Кабінету Міністрів із вимогою прийняти постанову про заборону ввезення в Україну російського вугілля.

“Ми повністю підтримуємо проект постанови про припинення торгівлі, адже під час війни із окупантом мусимо ліквідовувати черговий етап залежності нашої енергосистеми від Росії.

Сьогодні ми робимо попереджувальну акцію — приїхали в Конотоп подивитись, як тут ідуть справи. У Кабінету міністрів є ще тиждень. Ми сподіваємось, що в уряді дійсно з’явились патріоти, які не змушуватимуть нас, ветеранів АТО, блокувати ці поставки вугілля самотужки”, – йдеться у заяві Штабу.

Разом із ветеранами в Конотопі перебувають народні депутати “Об’єднання “Самопоміч” Єгор Соболєв та Семен Семенченко.

“Спостережний пункт в Конотопі ветерани встановили ще у березні. Тоді, перекривши торгівлю із окупованими територіями, власне постало питання про торгівлю із окупантом — Росією. Протягом минулого року тільки за вугілля українські компанії заплатили Російській Федерації 1 мільярд доларів. Цей мільярд Путін вклав у озброєння своїх збройних сил, фінансування своїх агентів на території України, — це треба припинити.

Прем’єр-міністр та Міністр енергетики тоді, у березні-квітні, з цим погодились та запропонували повністю заборонити імпорт російського вугілля. Пройшов квітень і травень, проект постанови про заборону торгівлі не приймається. Люди ж хочуть побачити від уряду дії, які будуть допомагати українській економіці, а не російській”, – зазначає Єгор Соболєв.

За словами Семена Семенченка, важливо не лише припинити фінансувати окупанта, але й почати розвивати власні вугільні басейни — Львівсько-Волинський та на заході Донбасу.

“У нас є поклади коксового вугілля та вугілля газових марок. Як народний депутат, я хочу подякувати керівництву та колективу Зміївської ТЕС, які з випередженням термінів перевели з вугілля антрацитних марок на газове вугілля, яке видобувається в Україні, другий блок електростанції, та готуються перевести п’ятий.

Також хочу звернутись до влади – залиште ветеранів вдома, не змушуйте їх виходити на рейки. Це люди із загостреним почуттям справедливості і зима показала, що дуже велика частина українського суспільства їх підтримує. Виконайте свої обов’язки, прийміть постанову про заборону імпорту російського вугілля”, – наголосив Семен Семенченко.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини