Щодо проекту «Стіна» і тих, хто вже давно заслужив бути поставленими «до стінки», – Семенченко

Вчора НАБУ провела серію затримань і обшуків в рамках розслідування кримінальної справи про розкрадання бюджетних коштів по проекту «Стіна».

Основний фігурант справи – начальник управління будівництва Держприкордонслужби полковник Атаманюк. Справа об’ємна, питань виникає багато, тому в цьому пості зупинюся тільки на фактах.

——
1. Сама назва «Стіна» це звичайний піар, ніякої стіни там ніхто ставити не збирався. По факту це звичайні інженерні споруди, які мали з’явитися вздовж усього кордону з РФ і окупованого Кримом. Виглядати мало так як на картинці нижче.

Голова Держприкордонслужби заявляв про те, що «Стіна» профінансована на 15%. На ці 15% є затверджені кошториси, договори, проведені платежі. Вкінці є акти виконаних робіт. Все це є, а самої “Стіни”, у багатьох випадках – немає. Саме з цього факту і почалося розслідування НАБУ (березень 2016).

——
2. Згідно із Законом хід будівництва та комплексну перевірку всіх ліній інженерних споруд повинен був здійснити полковник Атаманюк. Він цього жодного разу не зробив. Як з’ясувалося, цього де – факто не зробили так само КРУ і Фінінспекція. Не зробили цього «доблесний» військовий прокурор Матіос і не менш «доблесний» голова СБУ Грицак. Зате цю перевірку зробили детективи НАБУ. Вони зробили просто, проходячи в день по 10 км уздовж всієї лінії кордону і фіксуючи все, що повинно було бути там згідно паперів, за що були сплачені гроші та підписані акти виконаних робіт.

Пізніше подали експертизу на склад цементу, яким бетонували стовпи, та інші будматеріали. Результати не змусили себе довго чекати. Перша ж експертиза показала в складі цементу відхилення від норми в кілька разів. Тобто, пісок змішували більше “з водою”, ніж з реальним цементом. Детективи виявили, звичайно, й ідеальні ділянки – з камерами та датчиками – (туди зазвичай і возили перевіряючих та жуналістів). Але, в багатьох випадках, “Стіна” перетворилася в те, що ви бачите на другому фото нижче, або взагалі вже в “чисте поле”. Чому? У тому числі і тому, що у відсутності бетонування стовпів селяни, з російської сторони, розібрали цей паркан, просто виймаючи стовпи з землі разом із сіткою.

——
4. Зацікавилися детективи і адресатами, кому перераховувалися бюджетні гроші. Дуже часто ці адресати виявлялися фіктивними компаніями, а гроші виводилися через «конверти» і переводилися в готівку. Посередник, який збирав переведені в готівку гроші у комерсантів і передавав їх полковнику Атаманюку, також був вчора затриманий. Вдома було знайдено 1,5 млн грн готівкою, пояснити походження яких він не зміг. Атаманюк щось залишав собі, решту, за даними слідства, передавав вище. У підсумку, ці бл@ді «освоїли» півмільярда гривень в той час, коли прості громадяни України збирали гроші на армію по копійці.

—–
5. Діяльність полковника Атманюка була високо оцінена Петром Олексійовичем Порошенко. У 2015 році він особисто присвоїв Атаманюку звання заслуженого будівельника України.

——
Висновки:

Аналіз ситуації показує, що в цей раз напряму захищати виконавців публічно ніхто не буде. Будуть діяти тонше: зараз по всіх каналах і соцмережах продажні депутати, «експерти» і «лідери громадської думки» почнуть переконувати нас, що все це “піар” і все це “не має сенсу”. “Адже жоден ще не посаджений”! Це буде робитися для того, щоб люди не вірили; щоб коли восени корумповане керівництво країни спробує закрити НАБУ – ніхто не вийшов в їх підтримку.

Саджає не НАБУ – саджає суд! Суд під повним контролем корумпованої влади. А вот цієї осені нас чекає момент істини. Або громадянське суспільство зможе домогтися позитивного голосування в Раді за створення ОКРЕМОГО антикорупційного суду, або всі варіанти еволюційного розвитку будуть офіційно вичерпані.

І тоді проект «Стіна» знову стане затребуваним. В якості стінки для мерзоти, яка розграбовує Україну в найважчий для неї час. Я оптиміст. Тому докладаю зусиль в обох напрямках.

Слава Україні!

НАБУ – молодці!

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини