«Щоб мати довіру людей, треба виконати присягу і позбавити себе недоторканності», – Березюк

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» вийшла із залу парламенту та не братиме участі у голосуваннях, допоки у парламент не внесуть подання Генеральної прокуратури про зняття недоторканності із народного депутата Новинського.

«Ні для кого не секрет, а факт, що українська армія користується найбільшою довірою серед народу України. Чому? Тому що ці мужчини і жінки сумлінно виконують свої функції і не порушують присягу, яку дали народу України. Чому парламент, уряд, влада не мають такої довіри в нації? Тому що порушують присягу, яку дали на вірність народу України. І довіри не буде, якщо ця присяга буде надалі тут порушуватися.

Довіра – це легітимність влади і здатність бути ефективною. Ми ж у цьому залі знецінюємо все – знецінюємо людей і державу. Найвища процесуальна особа країни – Генеральний прокурор, якого ви вибирали, приносить подання на зняття недоторканності з народного депутата Новинського, а парламент каже: «Ми тобі не довіряємо!». То звільніть Генерального прокурора!

Сьогодні ми кажемо вам: «Для того, щоб мати довіру людей, треба виконати присягу і позбавити себе недоторканності заради справедливості і гідності». Сьогодні ми не просимо, а вимагаємо – внести в зал для голосування подання Генерального прокурора на зняття недоторканності з народного депутата Новинського. Також ми вимагаємо внести у порядок денний закон щодо недоторканності народних депутатів і розглянути його в залі. Тому що це наше завдання, функціональний обов’язок та присяга народові.

Сьогодні ви скажете: «Самопоміч» знову вийшла із залу, а тут такі важливі закони». Ми приймаємо багато законів, які взагалі не працюють, у тому числі у сфері безпеки. Сьогодні ви плануєте прийняти закон про відправлення контрактників з армії. Прийміть! Але ви знаєте, що не станеться сьогодні – станеться через два роки.

Сьогодні мені, як голові фракції, прийшло повідомлення від уряду із привітанням з Днем місцевого самоврядування. Сьогодні ви будете голосувати Податковий кодекс, який забирає з місцевих бюджетів гроші, в тому числі гроші з акцизу на паливо. У той час, коли люди та громади почали інвестувати у цю галузь – це фарисейство та порушення присяги народного депутата перед народом України.

Тому сьогодні ми для того, щоб допомогти уряду і парламенту прийняти якісні рішення, виходимо із залу парламенту, допоки сюди не буде внесене подання Генеральної прокуратури», – зазначив під час виступу у Верховній Раді голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини