Шеф, всьо пропало, або нова #зрада від Адміністрації Президента

І знову #зрада від Адміністрації Президента.

В середу (26.04) Нацрада реформ за підписом Dmytro Shymkiv повернула “на доопрацювання” законопроект “Про службу фінансових розслідувань”.

Аргументів тому декілька:
1. Не враховано пропозиції МВС;
2. Проект не відображає аналітичної складової роботи СФР;
3. Не відбувалося обговорення з громадськістю, а тому ще треба обговорити, обдумати і тд.

Смішно, але Нацрада по законопроекту не засідала, жодної дискусії щодо аспектів, по яким критикують, не було. Просто хтось в Нацраді вирішив, що МВС знає краще, аніж Мінфін, і їх позиція важливіша.

Переконаний, що це є звичайним саботажем реформи! І тепер маємо пряму відповідь хто це робить: МВС на чолі з Arsen Avakov, та Адміністрація Президента України, яка дозволяє їм це робити.

Коротко хотілося б прокоментувати деякі аспекти критики, які є відвертою маніпуляціє, або лобізмом інтересів МВС:

1. В законопрокті акцент нібито зроблений на детективах, а не аналітиках служби.

Ніколи мова не йшла про те, що співробітники новоствореного органу не будуть мати повноважень здійснювати оперативно-розшукову діяльність, затримувати порушників на місці злочину. Саме тому їм були надані повноваження, передбачені Законом України «Про Національну поліцію». Проте законопроект позбавляє детективів можливості мати спеціальні силові підрозділи для завдання шкоди підприємцям. І в цьому ключова різниця, яка не допустить сьогоднішнього террору.

2. Критика передачі новоствореній службі інформаційних баз МВС.

МВС не вважає за потрібним передавати новоствореній службі їх інформаційні бази, хочуть залишити їх в “сліпоті”.
Вибачте, якщо Ви пишете, що там мають бути аналітики, звідки їм отримувати інформацію про всі економічні злочини, які наразі розслідуться МВС, СБУ та іншими правоохоронцями?
Це вкотре підтверджує, що МВС не хоче позбуватися свого ласого шмату у вигляді розслідуваних ними економічних злочинів!

3. Критика заборони участі в новоствореній службі дійсних правоохоронців.

Переконаний, що проходження у службу виключно нових людей є ключовою передумовою успішної реалізації реформи. Натомість, МВС вважає цю норму дискримінаційною, певно, хоче забезпечити проходження в службу їх найбільш надійних кадрів.

От мене цікавить: чому набір абсолютно нових людей в НАБУ не був дискримінаційним (п. 6-1 прикінцевих положень ЗУ “Про НАБУ”) , а от в СФР вже є? Потоки більші?

Для юристів також зазначу, що нами було проаналізовано практику ЄСПЛ, який в низці рішень дійшов висновку, що встановлення критеріїв (в тому числі і обмежень) для держ.службовців є правом держави, і дискримінації в цьому немає.

4. Ну і останній ключовий аргумент: не можна поспішати, треба продумати, прописати, набрати кваліфікованих людей і лише потім запускати службу.

Так, при розробці концепції про створення Служби фінансових розслідувань в далеких 2000-них також продумували і прописували. Досі цим займаємось.

Враховуючи останній пункт, поцікавлюся: а законопроект про повернення повноважень податковій міліції вже реєструється?

Андрій Журжій
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті