Сергій Кіраль: «Хворі не можуть чекати вічно на рішення політиків»

24 березня щорічно відзначається День боротьби з туберкульозом, і другий рік поспіль парламентська платформа, яку очолює депутат «Самопомочі» Сергій Кіраль,  доєднується до цієї акції. Але боротись з цією недугою краще активними діями і вони є.

У парламенті зареєстровано проект закону  про затвердження державної цільової соціальної програми боротьби з туберкульозом. Кіраль розповідає, що вперше вноситься програма, яка розроблена на абсолютно нових засадах і, відповідно, має запровадити нові принципи і нові підходи до лікування туберкульозу. Це більш пацієнтоорієнтовані методи лікування, відмова від примусової госпіталізації, можливість надання соціально-психологічної допомоги пацієнтам, нові підходи до вибору лікувальних протоколів, медичних засобів, які є в Україні.

«Це цілий спектр абсолютно нових принципів, які розроблені на основі рекомендацій ВООЗ і містять всі вимоги, виставлені політичною декларацією ООН та підготовленої мною резолюції ПАРЄ, яка була ухвалена минулого року у квітні. Ця цільова програма розроблена у тісній співпраці з міжнародними і громадськими організаціями, які в Україні активно підтримують боротьбу з туберкульозом».

Але проект закону не може пройти погодження в Комітеті ВР з охорони здоров’я. А все тому, що сам комітет вже тричі не може зібратись через відсутність кворуму: «Дуже шкода, що в такому важливому комітеті, як Комітет охорони здоров’я, інтереси і долі людей ставляться нижче, ніж політичні амбіції окремих політиків. А хворі не можуть чекати вічно на рішення політиків», – обурюється Кіраль.

Тому на засіданні круглого столу за участю представників найбільших пацієнтських організацій України, представників ВООЗ та народних депутатів було ухвалено  резолюцію зі зверненням до Комітету та до всіх нардепів з проханням невідкладно розглянути цю програму, затвердити її і ухвалити  в цілому.

Для України боротьба з туберкульозом – питання актуальне. Щороку у нас фіксують нові випадки цієї недуги. Наша держава входить в п’ятірку країн за кількістю захворювань на мультирезистентні (складні) форми туберкульозу, які потребують тривалого і дуже дорого курсу лікування.  За абсолютною кількістю хворих – ми другі в Європі, і щорічно в нас помирає близько 3700 пацієнтів. А більш як 23% випадків хворих на туберкульоз в Україні просто не реєструються.

Тому дуже важливо цю ситуацію змінити, і політична декларація, затверджена Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй, де Сергій Кіраль був з в.о. міністра охорони здоров’я У. Супрун, якраз і передбачає чіткі вимоги до країн-членів ООН з подолання туберкульозу до 2030 року.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини