Сергій Гусовський

Після Революції Гідності було очевидно: якщо не ти, то хто?

«Він дорожить своєю репутацією» – саме таку характеристику лідер «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий дав Сергію Гусовському більше двох років тому.

Після Революції Гідності успішний ресторатор Гусовський кардинально змінив своє життя – пішов у політику.

Нині він очолює фракцію «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді. У денному графіку робочі наради гармонійно поєднуються із зустрічами з виборцями та походами на аналітичні презентації.

– Якщо ти вмієш управляти своїм часом, – каже Сергій Гусовський, – його вистачатиме і щоб працювати, і щоб відпочивати, слухати, говорити. У цьому сенсі я щаслива людина.

Вірогідно, тяга до пізнання нового є вродженою рисою Гусовського, адже історію його сім’ї інакше як красивою не назвеш. Справа у тім, що дід політика був генеральним директором київського заводу «Арсенал». Більше того, його ім’я носить одна з вулиць у центрі Києва. Цього року дідусеві Гусовського виповнився би 101 рік.

– Вірю, він би підтримав. Знаю, скільки людей бережуть добру згадку про нього.

Підтримати Сергія Гусовського є у чому, адже кілька років тому він став на шлях боротьби, обравши політику.

«Сьогодні я вважаю абсолютно некоректним займати ефір маркетингом мирного часу. Пролилася кров, невинні люди опинилися у в’язницях, на вулицях – орди міліцейського спецназу», – писав Гусовський наприкінці 2013 року на своїй сторінці у соціальній мережі. До подій революції він, відданий улюбленій справі ресторатор, багато розповідав про новинки у меню своїх закладів, однак після побиття людей на мирному мітингу почав висвітлювати події Революції Гідності та брати в них активну учать.

Чому ж успішний ресторатор вирішив почати все з чистого аркуша та податися у політичну сферу?

– У 2004 році, не давши сфальсифікувати результати виборів, ми добились головного, а потім… розійшлися по домівках. Після Революції Гідності усе було інакше – було очевидно: якщо не ти, то хто? Радянська влада більше сімдесяти років забирала у людей розуміння, що від них щось залежить.

dsc_3581

Можливо, тільки коли ми відчуваємо, що від нас щось залежить, то беремо на себе відповідальність. Коли ми знаємо, як досягти своєї мети – ми об’єднуємося і рухаємося вперед.

Після революції Гусовський не лише став депутатом Київради, але й очолив фракцію «Об’єднання «Самопоміч». Минулого року він балотувався у мери української столиці. Тоді він заявляв:

– Разом ми зможемо повернути Києву здоровий глузд.

Сьогодні ж є переконання, що попри інтенсивна робота над актуалізацією Стратегії розвитка Києва до 2025 року, столиця не отримує конкретного бачення та напрямків розвитку.

– Чітко, хто, що саме і за які кошти буде робити, в цьому документі не прописано. Крім того, у Стратегії лише два рази згадується термін «лівий берег», перший раз, як пропозиція об’єднати трамвайні мережі обох берегів Дніпра, а другий – у зв’язку з ідеєю якоїсь установи для безхатченків. Тобто, Стратегія не містить у собі навіть згадки про те, що у нас суттєвий дисбаланс між лівим і правим берегом – в забезпеченні робочими місцями, дитячими садками, школами, лікарнями…

Такій же відсутності цілісного політичного бачення Гусовському доводиться щодня протистояти у Київраді. Тут допомагає команда. Ведучи мову про найбільші політичні досягнення за останні роки, політик каже, що пишається саме соратниками. Познайомитися з командою нам вдається, коли дістаємося офісу київської «Самопомочі», де у Гусовського запланована робоча нарада.

В офісі одразу привертає увагу кількість молодих спеціалістів віком до 30-ти років.

– У нас дуже багато молодих, талановитих, енергійних людей. Наприклад, одним з основних юристів київської фракції «Самопоміч» працює 22-річний юнак. Нині мало хто робить ставку на нове покоління.

Як формуєте команду?

– У нас діє природний відбір: беремо тих, хто більш гармонійно об’єднує у собі комунікацію та енергію, активніше просувається, здобуваючи з одного боку досвід, а з іншого – кар’єру.

Проте довіра до молоді – не єдина прогресивна риса Гусовського. В оформленні офісу неможливо приховати тонке почуття гумору: на стінах висять картинки з посіпаками – так званими міньйонами. Саме з цими анімаційними героями політика порівнювали під час минулорічної виборчої кампанії.

dsc_3852

У дизайні стін є деталі, які підштовхують до філософських роздумів – усюди висять плакати з висловами світових лідерів. До працівників та гостей промовляє митрополит Андрій Шептицький: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну».

Дуже незвична атмосфера, що змушує задуматись над вічними питаннями. На стінах висять плакати з цитатами і Ганді, і Лі Куан Ю. А

Хто для Вас є моральним авторитетом?

– Любомир Гузар – це людина, яка допомогла мені відповісти на багато питань, зрозуміти, що таке любов в Божому сенсі, і як вона може бути дотичною до політики. Через гідність, бо в принципі любов – це гідність. Взагалі, знаєте, чому мене навчила і продовжує вчити політика? Не просто слухати, а чути людей. Коли твоя готовність слухати і чути – це не бажання дочекатися своєї черги говорити, а готовність і бажання почути іншу людину.

Проте люди дуже вимогливі до своїх обранців…

Люди правильно запитують. Вони ж відчувають, ти розумієшся у справі, чи просто займаєшся балаканиною.

dsc_3782

Якою є Ваша життєва мета та чи наблизив сьогоднішній день Вас до неї?

– Мета подвійна – гідність я та справедливість. Гідність не можлива без справедливості, а справедливість – без гідності. А в цілому – ці два поняття зливаються у гармонію