Семенуха: «Змінювати бюджет на понад 10 мільярдів гривень наприкінці року – це вирок уряду, який не здатний керувати державою»

«Зміни бюджету поточного року за 3 тижні до закінчення року – це нонсенс в історії сучасної політики», – заявив народний депутат Роман Семенуха, коментуючи подання Кабміном на розгляд парламенту законопроекту щодо змін до бюджету поточного року.

Законопроектом, зокрема, пропонується збільшити майже на 11 млрд грн дефіцит Пенсійного фонду України, що не може позитивно вплинути на українську економіку, запевняє депутат: «У трирічній бюджетній резолюції, яку подавав уряд Гройсмана минулого року, дефіцит ПФУ становить 139 млрд грн. Тоді стабілізація дефіциту ПФУ подавалась як головне з вирішених завдань при ухваленні так званої «пенсійної реформи. Як результат –  зараз уряд йде на безпрецедентний крок і пропонує збільшити дефіцит ПФУ до 150 млрд грн».

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» неодноразово наголошувала на тому, що бюджет пораховано на нереалістичних макроекономічних показниках. Як результат – вже сьогодні не виконується план зі збору ЄСВ. Навіть ті власні надходження до ПФУ, які були заплановані, фактично є на межі зриву.

Роман Семенуха також зауважив, що в Законі України про бюджет 2019 року дефіцит Пенсійного фонду залишається найбільшою чорною дірою в бюджеті України і становить рекордні 167  млрд грн.

«За чий же рахунок бенкет? Кабмін має практику виправлення бюджетних помилок у ручному режимі. Замість того, аби залишок від неефективних програм розподілити наступного року на справжні потреби, уряд латає дірки, – підкреслив депутат.  – І це яскраво доводить розпіарена підтримка аграріїв, яка фактично виявилась неефективною. Оскільки фермери просто не мали доступу до цих грошей, вони залишилися невикористаними».

Уряд пропонує майже на 1 млрд грн зменшити фінансування програм підтримки тваринництва. Майже на 850 млн грн – фінансову підтримку фермерських господарств, на 250 млн грн – підтримку сільгоспвиробників.

Кабмін вперто продовжує латати нереалістичні показники на приватизацію, яка виявилася провальною. Декілька років, спершу уряд Яценюка, потім – уряд Гройсмана, закладають нереалістичні показники в дохідній частині бюджету від приватизації. Цього року ця цифра сягає 21,3  млрд грн, і в проекті змін до бюджету поточного року уряд нарешті частково визнає цю помилку і пропонує зменшити цифру у дохідній частині від приватизації до 18,8  млрд грн.

При цьому, недофінансованими залишаються медична та освітня субвенції, що в більшості випадків перекладається на плечі місцевих бюджетів. Водночас з наступного року на фінансування МВС закладено 83 млрд грн, що на 25% більше, аніж в поточному році. Фінансування прокуратури зросте на 1,5%, на СБУ планують витратити на 17% більше, аніж 2018 року.

«Фактично  цей проект змін до бюджету поточного року – це вирок уряду.  Кабмін сьогодні не здатний ані збалансувати державний бюджет України, ані прорахувати ризики, ані керувати державою. Це мають змінити українці наступного року, обравши нового Президента і нову Верховну Раду», – підсумував Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини