Семенуха: «Закон про вибори був провалений через БПП та НФ, які свідомо не з’явилися на голосування»

Сьогодні Верховна Рада розглянула три альтернативні законопроекти, які різним способом змінювали законодавство щодо виборів до Верховної Ради. Найбільше голосів набрав законопроект 1068-2, який передбачав пропорційну виборчу систему із відкритими списками та забороняв політичну рекламу. Цей проект закону підтримувала і фракція «Самопоміч», але, щоб ухвалити його у першому читанні, у залі так і не вистачило голосів.

«Виборча реформа була провалена насамперед голосами БПП та Народного фронту, які свідомо не з’явилися на голосування», – вважає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха. Він переконаний, що ця ситуація ще раз показує цинізм влади та небажання чути людей: «Я думаю, що тиск людей буде лише посилюватись. Ця Верховна Рада або виконає своє історичне призначення, або буде відправлена людьми на смітник».

Роман Семенуха наголошує, що скасування депутатського імунітету і впровадження відкритих списків на виборах були базовими вимогами Революції Гідності, це були базові обіцянки Президента України, а також ці пункти були записані у першій коаліційній угоді 2014 року.

«Проте за три роки Верховна Рада так і не спромоглася внести зміни у чинну виборчу систему, підвалини якої заклав «хрещений батько» української олігархічної системи Леонід Кучма, давайте про це чесно говорити. Хоча без зміни виборчої системи будь-які інші зміни мають надто мало сенсу.

Я знаю чимало порядних мажоритарників, яких знають люди, і які працюють. Але давайте відверто скажемо, що сьогодні мажоритарна виборча система стала фундаментом руйнації українського парламентаризму і фундаментом побудови олігархічної системи в державі», – зазначив народний депутат.

Нагадаємо, позиція «Об’єднання «Самопоміч» полягає у тому, що виборча система в Україні має бути пропорційною із відкритими регіональними списками, коли виборець має змогу обирати не лише партію, але й кандидата. Вона закінчує із закритими списками, коли виборець бачить лише перших п’ять прізвищ і фактично обирає кота в мішку.

По-друге, на переконання фракції, необхідно заборонити політичну телерекламу та використання бордів, що дасть можливість пройти у владу не олігархічним партіям, асправді людям, які хочуть служити українському народу.

object(WP_Term)#13124 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини