Семенуха: «Вкотре в парламенті перемогла не справедливість, а вигода»

Сьогодні коаліція не підтримала важливий законопроект, що запроваджує інститут медіатора – незаангажованої  сторони конфлікту, покликаної швидко допомогти у врегулюванні спорів. 

«Фактично – це механізм швидкого вирішення  спору без судової тяганини, – пояснив народний депутат Роман Семенуха. – Впровадження медіації в Україні допомогло б тисячам підприємців зекономити  час та сили на сотні судових засідань через незначні конфлікти.

Людям не потрібно було б витрачати гроші на судові витрати, на залучення фахівців, експертиз, адвокатів. Всі витрати сторін, передбачені законом – це винагорода медіатору, погоджена обома сторонами».

За словами народного депутата, запровадження альтернативних методів врегулювання спорів поряд із системою правосуддя є найефективнішою передумовою вирішення правових спорів, якій наразі віддають перевагу представники бізнесу та загалом учасники спорів у світі.

Проте такі новації парламентська більшість не схвалила. І це попри те, що понад 80% українців не довіряють суддям – такі дані  Всеукраїнського опитування громадян, яке провели експерти компанії GfkUkraine наприкінці 2018 року. Серед причин такої недовіри – надмірне завантаження судів, затягування судових процесів,  корупція, гласність судового розгляду, що призводить до випадків розголошення конфіденційної інформації.

«Те, що у парламенті не знайшлося достатньо голосів на такий законопроект, вказує на залежність  депутатів від корупційного суддівського лобі. Відсутність позасудового вирішення спорів позбавляє українців можливості зекономити час та ресурси. Вкотре під куполом сьогодні перемогла не справедливість, а вигода», – підсумував Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12922 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини