Семенуха: «В уряду немає стратегії повертати борги, крім як за рахунок нових запозичень»

Підготовлений урядом проект державного бюджету на 2019 рік, котрий наступного пленарного тижня розглядатиме Верховна Рада, викликає чимало запитань.

По-перше, наголошує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха, у дохідну частину вчергове з невідомих причин закладається нічим не обґрунтоване і суперечливе надходження на 17 мільярдів від приватизації.

Парламентар аргументує: «Усі попередні роки уряди і Яценюка, і Гройсмана подавали 17 мільярдів гривень, поточного року ця цифра становить близько 22 мільярдів гривень. Цього року станом на серпень виконання державного бюджету за статтею приватизація було трохи менше 50 мільйонів гривень. Тому є величезні сумніви, що загалом дохідна частина державного бюджету є  реалістичною».

По-друге, викликає чимало запитань, чому уряд пропонує збільшувати у відсотках видатки менше, ніж доходи. Чи не означає це, що уряд збирається вносити корективи до фінансового плану життя країни  у двічі виборчий рік? З якою метою уряд саме в цей непростий 2019 рік збирається збільшувати дефіцит державного бюджету?

По-третє, дефіцит Пенсійного фонду пропонується збільшити зі 139 мільярдів гривень до 166, 5. І це при тому, наголошує Роман Семенуха, що одним з ключових завдань так званої пенсійної реформи була стабілізація дефіциту Пенсійного фонду на відмітці 139 мільярдів гривень. Також  це є обов’язком українського уряду перед Міжнародним валютним фондом.

Крім того, незрозумілою є соціальна політика, зокрема, щодо субсидій. Так, за словами народного депутата, цього року на цю статтю виділено 71 мільярд гривень, натомість на наступний рік передбачено лише 55 мільярдів гривень. Роман Семенуха переконаний: «Показники видатків на покриття субсидій урядом розраховані на поточних цінах на газ. А це означає, що субсидії не просто не можуть бути зменшені, а щонайменше вони мали б лишатися на тому самому рівні».

«Найголовніше, про що треба сказати, – підсумовує парламентар, – що близько 417 мільярдів гривень передбачено видатків на обслуговування державних боргів – як внутрішніх, так і зовнішніх. І тут, на жаль, так само стратегія уряду є незрозумілою, бо, крім того, щоб покривати борг за рахунок нових запозичень, жодної іншої зрозумілої стратегії від уряду України ми так і не почули».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини