Семенуха:  «Уряд має негайно почути голодуючих в парламенті шахтарів та повернути належні їм страхові виплати»

Четвертий день поспіль в стінах парламенту, в Комітеті соціальної політики, голодують шахтарі з різних регіонів України – Павлограда, Волині, Львівщини.

Представників преси до них не пускають, в кулуари парламенту шахтарі потрапити не можуть – вони внесені до переліку осіб, яким заборонений вхід в цю зону парламенту.

«Люди вимагають справедливого перерахунку щомісячних страхових виплат тим шахтарям, що отримали травми на виробництві, та тим, хто має професійні захворювання, що спричинили втрату працездатності. Зараз вони опинились на межі, коли віддаючи своє здоров’я, не отримали від держави належних і гарантованих їм законом виплат», – зазначив народний депутат Роман Семенуха.

На жаль, уряд до вимог людей глухий. Більш того, реагуючи на вимоги народного депутата Семенухи, міністр  соцполітики під час години запитань до уряду фактично визнав – виконувати закон та виплачувати шахтарям належне не збирається.

Роман Семенуха нагадав, що, за законом, перерахунок страхових виплат здійснюється щороку з 1 березня за коефіцієнтом, розмір якого визначає уряд пропорційно зростанню середньої заробітної платні та рівню інфляції.  2018 року цей коефіцієнт затвердили на рівні 20%, а цього року перерахунок заклали на рівні 5%. Депутат наголосив, що це  не перекриває рівня інфляції і не відображає реального рівня зростання середньої  зарплатні.

Депутат закликав урядовців взятись за виправлення ситуації та  поставив негайні вимоги до уряду:
«По-перше, нарешті виявити повагу до людей і зустрітися з шахтарями, що голодують у стінах парламенту.
По-друге – негайно переглянути постанову Кабінету Міністрів 160 від 20.02.2019 та привести у відповідність до закону перерахунок виплат, згідно із зростанням середньої заробітної плати за минулий рік».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини