Семенуха: «Україна  має модернізувати водні військові потужності та посилити боєздатність ВМС»

Верховна Рада вперше зреагувала на проблеми України щодо контролю власних морських вод. Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про прилеглу зону, мета якого – збільшити можливість контролю територіальних вод з 12 до 24 миль, як цього вимагає Конвенція ООН з морського права. 

Фракція «Об‘єднання «Самопоміч» документ підтримала. Адже влада згаяла чимало часу у вирішенні цього питання, тим самим створивши умови для відкриття нового так званого Азовського фронту у російсько-українській війні. 

«Даний законопроект, – наголошує народний депутат від «Самопомочі» Роман Семенуха, – це перша спроба законодавчої реакції на ту ситуацію, яка сьогодні виникла з контролем України власних територіальних морських вод». 

На його переконання, розширення зони контролю до 24 миль – це правильний крок, адже сьогодні українські ВМС та берегова охорона можуть зупиняти та перевіряти судна лише до 12 миль від берега.

Крім того, створення прилеглої зони є правильною ініціативою з точки зору реакції та вирішення конфлікту, який сьогодні складається в Азовському морі. «Фактично, – підкреслює Роман Семенуха, – у цій сучасній україно-російській війні з квітня цього року ми маємо новий фронт, коли Росія цілеспрямовано організовує блокаду Азовського моря. 

Вже за цей період російські прикордонники з надуманих причин зупиняли близько 150 українських суден. А 1 день простою обходиться українському бізнесу, судновласникам в суму понад 15 тисяч доларів. З жовтня цього року Маріупольський порт перейшов на 4-денний робочий тиждень. Очевидно, що здійснюється цілеспрямована масштабна блокада всього Азовського моря». 

Відтак, українська сторона має діяти за декількома напрямками, зокрема, модернізувати водні військові потужності, забезпечити контроль прилеглої зони, посилити боєздатність військово-морських сил. Поки ж, зазначає народний депутат, можемо констатувати, що влада згаяла час. 

Роман Семенуха підсумовує: «Законодавчий крок важливий, але цього замало. Потрібен ресурс для консолідації техніки для патрулювання, техніка, навчений екіпаж. Згаяний час – це надання ворогу можливості й надалі продовжувати економічну блокаду з моря».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини