Семенуха: «Ухвалення закону про державну мову – це тест на зрілість, на готовність ухвалювати доленосні історичні рішення»

Протягом ранкового засідання сьогодні депутати розглядали 4 мовні законопроекти, ухвалення яких мало б заповнити вакуум, який утворився після скасування скандальних законів Ківалова-Колісніченка. Фактично, нині в Україні немає  жодного закону, який регулював би мовне питання. Обговорення викликало чимало дискусій. Зокрема, у запропонованому документі №5556 депутати вбачали можливість узаконити одразу дві мови. 

На тому, що це легалізація двомовності, акцентував  депутат Роман Семенуха. Зокрема, він зачитав 6 статтю документа, де  зазначено, що в офіційному спілкуванні з посадовими особами у межах використання мов корінних народів або нацменшин поряд з державною мовою можуть використовуватись мови цих національних меншин. 

На противагу йому  депутати після палких дискусій  підтримали законопроект  
№ 5670-д – законопроект про функціонування української мови як державної. Він, серед іншого, включає в себе адміністративну і кримінальну відповідальність – за приниження чи паплюження державної мови. Втілення даного законопроекту має контролюватись апаратом уповноваженої на це особи. 

«Громадський проект 5670-д є збалансованим і виваженим. Він, насамперед, про гідність та повагу до людини. Він забезпечує, що найголовніше – поступовий, сталий розвиток української мови. Але також він дає конкретний інструментарій функціонування і розвиткуукраїнської мови. Бо державна мова – це і інструмент безпеки держави, і інструмент захисту прав людини, і,що найголовніше – це найбільший інструмент інтеграції усіх українських громадян в єдину українську політичну націю», – зазначив Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13145 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини