Семенуха: «У вівторок парламент має розглянути чотири важливих законопроекти у галузі ІТ»

Перший пленарний день 6 сесії Верховної Ради VIII скликання стане днем ІТ – у вівторок народні депутати планують розглянути чотири важливі законопроекти у галузі інформаційних технологій та зв’язку.

Як розповів народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха, парламентарі у цей день мають ухвалити у другому читанні і в цілому законопроекти про електронні довірчі послуги, про використання хмарних технологій в державному секторі, про спрощення доступу до об’єктів інфраструктури, а також відхилений у першому читанні законопроект про електронні комунікації.

«Перші три треба категорично підтримувати, бо це просуває нашу країну у цифрове майбутнє», – переконаний Роман Семенуха.

Однак народний депутат має серйозні застереження щодо законопроекту №3549-1 про електронні комунікації.

«Закон про електронні комунікації був спрямований на повторне перше читання насамперед через принцип формування регулятора у галузі зв’язку, де фактично пропонується, щоби орган формувався одноосібно Президентом. І після доопрацювання ці норми не були вилучені із тексту законопроекту.

Далі ще цікавіше. Під чию диктовку записали в законопроекті можливості для регулятора застосовувати «драконівські» штрафи до операторів? Якою світовою практикою керуються, коли пропонують надати регулятору право регулювати роздрібні ринки? І це називається дерегуляція?» – наголошує Роман Семенуха.

Поміж іншого, цей законопроект також пропонує обов’язкову реєстрацію для громадян при отриманні мобільної sim-карти.

«Іншими словами, передплачений зв’язок буде похований. Змога придбати sim-карту без паспорта зберігається в більшості цивілізованих країнах світу. Практика введення доводить, що це навряд чи допомагає у боротьбі з шахрайством та тероризмом. До речі, ця норма була серед законів «16-го січня». Для чого вона зараз потрібна реальним авторам цієї ініціативи – питання відкрите», – додає Роман Семенуха та закликає колег-депутатів утриматись від шкідливої законодавчої ініціативи під час обговорення та голосування за законопроект.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#12925 (16) { ["term_id"]=> int(17) ["name"]=> string(41) "Інформатизація країни" ["slug"]=> string(11) "information" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(17) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(26) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(17) ["category_count"]=> int(26) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Інформатизація країни" ["category_nicename"]=> string(11) "information" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12926 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12927 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Інформатизація країни