Семенуха: «У країні, де фактично править олігархат, іншого фіналу з «Приватбанком» бути не могло»

На думку народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Романа Семенухи, рішення щодо націоналізації «Приватбанку» є дуже непростим. «Це та ситуація, коли в тебе є поганий та дуже поганий вибір», – пояснює політик.

«Чому це не зробили рік тому? Якщо вони вже пішли на це рішення, чому не зробили це два роки тому? Давайте пояснимо, що відбулося. Фактично це четвертий прецедент націоналізації у нашій країні. Першими трьома були «Укргазбанк», «Київ», «Родовід». Якщо перерахувати за актуальним курсом, то вся сума, яку держава заплатила за націоналізацію, докапіталізацію цих трьох фінансових установ, становить 4,5 мільярда доларів, що є майже тою сумою, яка сьогодні прогнозується щодо «Приватбанку», – зазначає Роман Семенуха.

На його думку, проблему з «Приватом» можна поділити на дві частини.

«По-перше, короткострокова. У найближчі дні треба відновити діяльність усіх, у тому числі, електронних сервісів, які надавав «Приватбанк». Якщо держава в особі Нацбанку найближчими днями не запустить сервіси, ми матимемо колосальні проблеми. По-друге, середньострокова. За різними оцінками, від 85 до 97% кредитного портфелю, який видав «Приватбанк», це практично кредитування власного афілійованого бізнесу або пов’язаних осіб. І 2/3 цих кредитів не підтверджені реальною заставою. Що це означає? Дуже важливо, аби протягом півроку держава змусила акціонерів «Приватбанку» підтвердити всі без винятку кредити реальними заставами. Це ж не бідні люди, всі вони відомі, у них є купа статків», – підсумовує Роман Семенуха.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини