Семенуха: «Цинізм проросійських сил у Харкові – наслідок безкарності тих, хто кликав туди «рускій мір»

Депутат «Самопомочі» Роман Семенуха звертається до СБУ, ГПУ та інших правоохоронних структур, щоби дати правову оцінку діям депутата від Опоблоку Євгена Мураєва. Той 19.06.2019 на сесії Харківської міськради назвав присутніх на засіданні депутатів «Самопомочі» – активістів, волонтерів, ветеранів війни – «неонацистами».

«Я розумію, що конкретно Мураєву і Опоблоку загалом дуже не подобається «Самопоміч», але ким треба бути, щоб так назвати людей, які захистили Харків і Україну від російської навали?»

На думку Романа Семенухи, вислови Мураєва тягнуть на порушення двох статей Кримінального Кодексу України: ст. 161 – розпалювання міжнаціональної ворожнечі, ст. 111 – державна зрада. І правоохоронці не мають права це ігнорувати.

Цинізм полягає у тому, що 19.06.2019 р. Харківська міськрада ухвалила незаконне рішення про перейменування проспекту дисидента Григоренка на проспект імені маршала Жукова – людини, яка протягом 18 років обіймала різні посади в міністерстві оборони СРСР, яка була членом президії ЦК КПРС. Ця людина, за українськими законами, не може згадуватися у назвах українських вулиць і проспектів. Семенуха обіцяє скасувати це рішення Харківської міськради, але харківська прокуратура має негайно дати правову оцінку цій події.

«Слід розуміти, що вчорашнє рішення міськради є прямим і логічним наслідком безкарності людей, які в 2014-15 роках кликали «рускій мір» в мирне місто Харків. Відчуття безкарності стало запорукою того, що харківська рада все частіше нахабніше демонструє своє російське нутро. Спочатку була спроба знести намет «Все для перемоги» в центрі Харкова, який став символом боротьби харків’ян проти російської навали, який досі є пунктом волонтерської допомоги для учасників війни. Тепер повернення вулицям Харкова імен символів радянського режиму».

Реакція від правоохоронців має бути негайною, наголошує нардеп від «Самопомочі»:

«Харків – мирне багатонаціональне місто. Шановні правоохоронці, виконайте свою роботу, дотримайтесь букви закону, інакше харків’яни самі дадуть раду проросійському реваншу, як це вже робили в 2014-15 роках».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини