Семенуха: «Скорочення субсидій без прозорих тарифів – це несправедливість стосовно людей»

«Поки експерти Світового банку визначають, що рівень бідності в Україні за рік зріс на 10%, український уряд хвалиться збільшенням середньої зарплатні на  1640 грн. Саме цю суму вважає неабияким збагаченням, а тому посилює вимоги до
отримувачів субсидій», – зазначив народний депутат Роман Семенуха.
Найбільше обурення у парламентаря викликає кілька нововведень у порядку нарахування субсидій. Зокрема, без субсидії залишаться безробітні українці, які не стоять на обліку у центрі зайнятості. Їм органи соцзахисту автоматично нараховуватимуть 3 прожиткові мінімуми – а це 5286 грн, що позбавляє їх права на отримання субсидії. Аби зберегти субсидію, безробітний має стати на облік і сплатити ЄСВ за три місяці. Норма, коли безробітна людина має сплачувати внесок, який за своєю природою є відрахуванням від заробітної плати, є неприйнятною та антиконституційною.
По – друге, відтепер у дохід родини зараховуватимуться і доходи тих членів домогосподарства, які зареєстровані, але не проживають у квартирі, та не користуються послугами ЖКГ.
«Простими словами, влада позбавляє субсидій батьків, пенсіонерів, у яких часто зареєстровані діти, проте проживають окремо, – пояснює Роман Семенуха. – Зараз 55% пенсіонерів отримують пенсію меншу за 2,5 тисячі грн. А середня платіжка за комунальні послуги в опалювальний сезон сягає 1872 грн – майже вся пенсія середньостатистичного пенсіонера».
Замість посилення вимог до отримувачів субсидій мають бути створені умови для покращення життя людей.
2015 року уряд Яценюка підсадив на голку субсидій кожне друге домогосподарство. Нинішній уряд замість монетизації відбирає ці субсидії, при цьому, не створює умов для того, аби людям було комфортно жити без таких подачок держави. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» зареєструвала законопроект №8626, який скасовує злочинну формулу «Роттердам+», що впливає на усі комунальні тарифи.
Подано пропозиції до бюджетного комітету щодо збільшення суми на «теплі кредити» з 400 млн грн до 2 млрд.
«Де обіцяна монетизація? Де прозорі тарифи? – обурюється Роман Семенуха. – Без цих кроків позбавлення громадян субсидій є неприйнятним».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини