Семенуха: «Рейдерство – найбільша перепона для розвитку аграрної галузі. Його потрібно зупинити»

Допоки проблему рейдерства не буде визнано і  вирішено на найвищому  рівні,  кількість захоплень буде зростати в геометричній прогресії. Про це заявив народний депутат  Роман Семенуха, коментуючи провальне голосування парламенту за  законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству».

Серед депутатів, нагадаємо, не знайшлося більшості, аби ухвалити його, і проект був поданий на повторне друге читання.

Рейдерство – одна з найбільших перепон на шляху до успішного процвітаючого аграрного бізнесу в Україні. За даними Опендатабот, з 2013 року офіційно зареєстровано 1690 рейдерських захоплень. Третина з них відбулася цього року. Серед лідерів за рейдерськими захопленнями – Київська, Дніпропетровська та Львівська області.

Рейдери вдаються до різних схем захоплення чужого майна та земель – це і оформлення права власності на ділянку, і фіктивні аукціони, також у хід іде фіктивне законодавство.

«Законопроект щодо протидії рейдерству – спроба допомогти українським аграріям, 75 % з яких побоюються провадити господарську діяльність тільки через можливість бути захопленими рейдерами», – наголосив народний депутат.

«Суттєву роботу під час рейдерського захоплення виконують державні реєстратори, які на підставі сфальсифікованих судових рішень здійснюють реєстраційні дії, вдаючи, що не розуміють факту підробки. Законопроект мінімізує ці можливості для недобросовісних реєстраторів».

Законопроект  спрямований на забезпечення захисту майнових прав власників земельних ділянок, зменшує ризики захоплення їх земель та майна.

«Документ має чимало позитивних сторін, – зазначив Роман Семенуха, – він посилює адміністративну відповідальність за  порушення законодавства про державну реєстрацію, не дозволяє державному реєстратору розглядати заяву про реєстрацію ділянки, якщо її кадастровий номер відсутній у Державному земельному кадастрі.

Його ухвалення  стало б кроком назустріч аграріям, які сьогодні є флагманами української економіки. На жаль, сьогодні цей крок не було зроблено», –  підсумував Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини