Семенуха: «Парламент не має права підтримувати бюджет, в якому не вистачає грошей на медицину»

Про це народний депутат заявив під час зустрічі із працівниками служби екстреної медичної допомоги Тернополя.

Медикам центру екстреної допомоги катастрофічно не вистачає коштів. Сьогодні зарплати у галузі залишаються одними з найнижчих.

За словами заступника директора Центру екстреної медичної допомоги міста Тернопіль  Ганни Мончак, на підстанції цього закладу є лише чотири автомобілі. Їх виділили ще п’ять років тому. Особливо критична ситуація у селах та маленьких містах. Там нестачу потрібного транспорту наразі компенсують ще УАЗ-ами. Проте найбільша  проблема – це оплата праці.  І водій, і лікар, і фельдшер отримують «мінімалку». 

«Держава має любити своїх громадян не словами, а  грошима, – каже Роман Семенуха. – Тому я не  вірю в жодну медичну реформу, якщо вона не підкріплюється збільшенням фінансування. Саме тому парламент не має  морального права голосувати за державний бюджет, в якому передбачається зростання фінансування на 25% МВС та СБУ, але в якому не передбачено достатнього фінансування системи охорони здоров’я, зокрема медичних субвенцій. У тому числі і коштів, передбачених на екстрену медичну допомогу».

Народний депутат додав: його колега нардеп Ірина Сисоєнко другий рік вимагає від уряду збільшення фінансування екстреної медичної допомоги. Проте на наступний рік заплановано збільшення фінансування сфери лише у п’яти областях.

Якщо влада не змінить свою позицію і не закладе достатнє фінансування в  усіх регіонах  на 2019 рік – екстрена допомога, а разом з нею тисячі українців, не виживуть.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини