
Про це народний депутат заявив під час зустрічі із працівниками служби екстреної медичної допомоги Тернополя.
Медикам центру екстреної допомоги катастрофічно не вистачає коштів. Сьогодні зарплати у галузі залишаються одними з найнижчих.
За словами заступника директора Центру екстреної медичної допомоги міста Тернопіль Ганни Мончак, на підстанції цього закладу є лише чотири автомобілі. Їх виділили ще п’ять років тому. Особливо критична ситуація у селах та маленьких містах. Там нестачу потрібного транспорту наразі компенсують ще УАЗ-ами. Проте найбільша проблема – це оплата праці. І водій, і лікар, і фельдшер отримують «мінімалку».
«Держава має любити своїх громадян не словами, а грошима, – каже Роман Семенуха. – Тому я не вірю в жодну медичну реформу, якщо вона не підкріплюється збільшенням фінансування. Саме тому парламент не має морального права голосувати за державний бюджет, в якому передбачається зростання фінансування на 25% МВС та СБУ, але в якому не передбачено достатнього фінансування системи охорони здоров’я, зокрема медичних субвенцій. У тому числі і коштів, передбачених на екстрену медичну допомогу».
Народний депутат додав: його колега нардеп Ірина Сисоєнко другий рік вимагає від уряду збільшення фінансування екстреної медичної допомоги. Проте на наступний рік заплановано збільшення фінансування сфери лише у п’яти областях.
Якщо влада не змінить свою позицію і не закладе достатнє фінансування в усіх регіонах на 2019 рік – екстрена допомога, а разом з нею тисячі українців, не виживуть.
