Семенуха: «Міська влада Харкова вбиває історичну забудову»

Десятки архітектурних пам’яток у Харкові на межі руйнування через відсутність необхідного догляду та безвідповідальність тих, хто вбиває історичну пам’ять міста.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат Роман Семенуха. За його словами, вже зараз за крок до руйнування знаходиться Будинок Сурукчі, школа імені Квітки-Основ`яненка, колишній  Палац новонароджених.

Депутат переконує: поки історичні пам’ятки руйнуються, місцева влада наживається  на тих, які поки можуть принести гроші.

«Яскравим доказом цього є пожежа у Будинку зі шпилем, що сталася нещодавно. Підвал і перший поверх цієї візитівки міста нині у приватній власності, зокрема, на території працюють чотири заклади громадського харчування.

Через недотримання протипожежних норм там спалахнула пожежа, заручниками якої могли стати понад 800 жителів цього будинку», – зазначив Семенуха.

За словами депутата, попри історичну цінність, в будинку постійно ведуться роботи з перебудови. Руйнуються несучі стіні, фундамент, асфальтове покриття по периметру фасаду. Це призводить до появи тріщин і обвалів штукатурки фасаду, цегли і будівельних конструкцій зі шпиля.

Жителі будинку, побоюючись і за історичну пам’ятку, і за власне життя, неодноразово звертались із проханнями до Державної архітектурно-будівельної інспекції, місцевої влади, правоохоронних органів припинити перебудову. Втім, отримували  відписки, а руйнування їхнього будинку – триває.

«Я вимагаю негайної реакції від ДАБІ та міської  влади Харкова на такі кричущі порушення законодавства  щодо охорони пам’яток історії. Досить робити вигляд, що нічого не відбувається, коли на наших очах руйнують одну із візитівок міста», – підсумував Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини