Семенуха: «Міністерство культури не має права бути осторонь конфлікту навколо Харківського національного театру опери і балету»

Про це народний депутат заявив під час брифінгу у Верховній Раді.

За словами депутата, кілька днів тому у Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Лисенка було зірвано виставу. Причина – блокування евакуаційних виходів орендарями площ закладу.

Відсутність доступу до запасних виходів – порушення норм протипожежної безпеки, тому керівництво театру було змушене скасувати виставу, аби не наражати на небезпеку сотні людей.

«Причина – багаторічний конфлікт за приміщення театру, який триває з 2012 року, коли майновий комплекс будівлі було розділено: 74,3% – державі, 25,7% – Харківській обласній раді. Свою комунальну частку облрада тривалий час віддавала в оренду. За словами керівництва театру, з провини недобросовісних орендарів евакуаційні виходи і виявились заблокованими. Такі дії орендарів, а також відсутність належної реакції обласної влади наштовхують на думку, що театр стає жертвою рейдерського захоплення», – пояснив Роман Семенуха.

«На очах у всього світу у центрі Харкова відбувається дерибан власності, яка має належати державі, – продовжив народний депутат. – Ми маємо захистити цей форпост культури. Адже нині театр переживає творче піднесення. Минулого сезону було випущено 8 прем’єр, за останні роки в 4 рази зросла відвідуваність театру. Але через недобросовісність орендарів та позицію обласної влади театр вже залишився без репетиційного майданчика. А через блокування частини приміщень, керівництво не може ані здійснювати ремонт, ані гарантувати безпеку і будівлі, і глядачів».

Депутат зазначив, що передання державного чи комунального майна в оренду – нормальна світова практика, але через прогалину у законодавстві, яка виникла ще 7 років тому, сьогодні відкрито простір для маніпуляцій як з боку орендарів, так і комунальних підприємств, яким належать площі театру.

«Розпорядження Кабінету Міністрів 2012 року щодо передання майнового комплексу оперного театру Міністерству культури виконані частково. Роздрібнення площі – пряма дорога до блокування роботи театру і можливого подальшого захоплення унікального закладу, який є важливим центром культури та мистецтва для тисяч харків’ян, чого не можна допустити»,- зазначив Роман Семенуха.

«Звертаюся до Міністерства культури та представників обласної влади не ігнорувати і не поглиблювати проблему, а терміново вирішити – передати театр у державну власність і забезпечити його повноцінне життя», – підсумував депутат.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини