Семенуха: «Маємо зламати радянську систему соцзабезпечення, в якій немає місця людині

Парламент схвалив Законопроект про соціальні гарантії, який передбачає реформу інституту соціальних послуг та покликаний зламати систему радянських підходів до соціального забезпечення громадян.
Зокрема, він передбачає:

1. Єдиний порядок надання соціальних послуг, у тому числі, звернення в електронному вигляді.

2. Нову класифікацію соціальних послуг за критеріями місця надання та знаходження.

3. Деталізує та розширює підстави для визнання осіб або родин такими, що потребують таких соціальних послуг.

4. Пропонує систему запобігання виникненню складних життєвих обставин.

5. Підвищення статусу соціальних працівників, додаткові соціально−трудові гарантії та виплати для них.

«Соціальні гарантії українців мають бути посилені, адже малозабезпечені родини, хворі, безробітні чи не найбільше потребують допомоги від держави, коли насправді отримують лише подачку, меншу від реального прожиткового мінімуму, – зазначив народний депутат Роман Семенуха. – До прикладу, середня пенсія людини з інвалідністю за 2018 рік становить 2000,9 грн. Ми маємо побудувати комплексну систему допомоги людям, що опинилися в складних життєвих умовах».

За словами Романа Семенухи, метою і центром побудови якісної соціальної політики держави має стати забезпечення потреб людини.
Незначні виплати, складна система доступу до якісних соцпослуг, нестача соцпрацівників нівелюють довіру до держави та її здатність захистити громадян.

«За останні 10 років з України виїхали понад 7 млн українців. Зараз в Україні налічується 2 млн 635 людей з інвалідністю. Частина з них могла б соціалізуватися, працевлаштуватися та стати якісним ресурсом, якби держава стимулювала бізнес працевлаштовувати таких громадян відповідним субсидіюванням, податковими знижками тощо», – зазначив народний депутат.
Ухвалений законопроект почне діяти з наступного року.

Під час його ухвалення у парламенті не обійшлося і без складної дискусії щодо повноважень районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення, рад ОТГ щодо забезпечення діяльності соціальних менеджерів з надання соціальних послуг із розрахунку один соціальний менеджер на 10 тисяч населення; фахівців, які надають соціальні послуги, надавачів соціальних послуг державного і комунального секторів із розрахунку не менше одного фахівця на 1 тисячу осіб, які проживають у місті, та на 500 осіб, які проживають у селі чи селищі.

Проти цієї пропозиції виступала Асоціація міст України з огляду на те, що вона призводить до збільшення витрат органів місцевого самоврядування орієнтовно на 1,5 мільярда гривень.

З одного боку, пропозиція була спрямована на забезпечення всеосяжності надання соціальних послуг, підвищення їх доступності та ефективності, водночас в умовах недостатності коштів місцевих бюджетів дійсно створювала додатковий фінансовий

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини