Семенуха: «Історична справедливість щодо всіх учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті має бути відновлена»

Сьогодні парламент ухвалив важливий законопроект, яким  пропонується додати до переліку учасників бойових дій осіб, що брали участь у всіх формах збройної боротьби за українську незалежність в минулому столітті –  у складі Української повстанської армії, Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії (УНРА), збройних підрозділів Організації українських націоналістів.

«Це – один з перших кроків до того, щоб позбутись радянських норм в українському законодавстві. Так, раніше на право отримання статусу ветеранів війни мали тільки ті, хто боровся проти німецьких загарбників. Цю несправедливість необхідно було  усунути, аби держава нарешті визнала подвиг і тих українців, які боролися за визволення українців із радянських пазурів.  За даними українського братства ОУН-УПА, таких сьогодні 1201 особа», – зазначив народний депутат Роман Семенуха.

Головне завдання Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – це створення належних умов для здоров’я та активного довголіття борців за незалежність та захисників України.

На жаль, за словами Семенухи,  ставлення  до ветеранів в Україні, яке ми спостерігаємо сьогодні,  не витримує жодної критики. Часто фінансова допомога для них є меншою від одного прожиткового мінімуму.  Все,  що вони отримують від держави зараз – це  грошова допомога 1 раз на рік у сумі від 525 до 3685 грн. Раніше їм була передбачена 75% знижка на оплату комунальних послуг, але з 2015 року отримувати її можуть тільки ті ветерани, дохід родини яких не перевищує встановлених норм. Таке ставлення до своїх захисників у державі, яка і зараз продовжує війну за свою територію – неприпустиме.

«Держава має усі можливості, аби підтримувати цих людей – і ми маємо зробити усе належне, аби борці за незалежність України мали гідні умови для життя в цій країні»,- підсумував Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини