Семенуха: «Імітація подвигу Президента і прем’єра в Смілі свідчить про неготовність управляти державою»

«Неправильно робити винним мера, який не «ліг» під Адміністрацію Президента», – коментує ситуацію зі зривом опалювального сезону у місті Сміла депутат «Самопомочі». Роман Семенуха звертає увагу, що ситуація у Смілі не виняток, а радше правило. І до цього призвели кілька факторів.

Найперше – це безгосподарність міських голів, які багато років не інвестували в модернізацію тепломереж та інфраструктуру, бо це невигідно. Але таке не в Смілі єдиній, каже Семенуха.

«Простіше зробити ж як у Харкові, наприклад, де бюджет розвитку міста близько 4 млрд грн і близько 2 млрд грн виділяється на реконструкцію зоопарку, тобто кожна друга копійка харківських платників податків. Бо це ж легко показуху зробити – зоопарк, а того, що під асфальтом- не видно».

Друге: борги.  Після того, як уряд суттєво підвищив ціни на газ ще у 2015 році, ми продовжуємо спостерігати накопичення боргів за газ. В «Нафтогаз Україна» станом на серпень цього року заборгованість становить 16.7 млрд грн, за центральне опалення і постачання гарячої води – більш як 10 млрд грн.

«Уряд навпаки, від 27 квітня своєю постановою зробив більш жорсткими умови для отримання субсидій. І частина домогосподарств і родин, які справді потребують субсидій вже цього опалювального сезону, не будуть їх отримувати. І ми маємо величезний ризик того, що заборгованість ця буде накопичуватись», – пояснює нардеп.

Також Романа Семенуху здивували прагнення прем‘єра звільняти мерів:
«Чому прем‘єр мовчить, що він фактично «кидає» місцеве самоврядування. Кожен мер знає, що є хронічне недофінансування медичної субвенції, освітньої. Але найголовніше – Гройсман не хоче виконувати закон України, яким він зобов‘язаний покрити тарифну різницю, яка утворилась від 15-того року. Гройсман дає Смілі короткострокову позику на 25 млн грн, але саме Гройсман грабує Смілу і всі міста України, недодаючи субвенцію?»

Населення Шепетівки, де теж є труднощі з опаленням,  та Сміли сплатило за спожиті послуги, тобто немає сьогодні претензій до людей. Але тепла немає, і тільки після акцій протесту втручається Президент і уряд.

«Гроші люди сплачують підприємству, яке колись було комунальним і яке передали в приватну власність. Ці кошти вивели в офшори, вкрали. Далі президентська гілка влади (а саме вони контролюють НКРЕКП) дозволяє «Нафтогазу» не постачати газ компаніям, які мають заборгованості. І хто ж в цій ситуації винен? Де правоохоронці? Де МВС? Де сплачені гроші громади Сміли? Бо якби правоохоронна система працювала, гроші б повернулися у громаду і фактично не було б проблеми», – підсумовує Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини