Семенуха: «Харків має провести аудит стану мереж та перерозподілити бюджет на капітальний ремонт системи опалення»

Упродовж останніх днів у Харкові сталося кілька масштабних аварій системи теплопостачання, що призвели до відключення від теплопостачання більше 600 житлових будинків, шкіл та лікарень. Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха, ситуація, на превеликий жаль, продовжує набирати обертів, адже за такої низької температури починають руйнуватися внутрішні мережі в будинках і квартирах.

За оцінками експертів, коефіцієнт зношеності систем центрального опалення міста Харків становить загалом 77%. І, незважаючи на те, що фракція «Самопоміч» у міській раді неодноразово наголошувала на необхідності проведення капітального ремонту та заміни труб, цього року місто передбачило менш як 4 мільйони гривень на ці потреби.

«На превеликий жаль, влада подекуди вдається до легковажних та популістських речей – загалом тільки на іміджеві проекти протягом 2-3 років міська рада використала декілька мільярдів гривень, при цьому, міські комунікації перебувають у жахливому стані, що призводить до катастрофічних наслідків для звичайних харків’ян. Наприклад, цього та минулого року на реконструкцію зоопарку передбачено близько 2 мільярдів гривень. Логіка зрозуміла – те, що відбувається під землею, не видно. І комусь здавалося, що так буде завжди».

Депутати «Об’єднання «Самопоміч» у Харківській міській раді вимагають скликати позачергову сесію, де заслухати керівника комунального підприємства «Харківські теплові мережі» щодо причин аварії, зобов’язати його підготувати план реконструкції теплових мереж міста та ухвалити рішення про проведення зовнішнього аудиту підприємства.

«Я переконаний, що негайно має бути проведено аудит стану центральних мереж, зокрема, опалення, а також публічний аудит комунального підприємства «Харківські теплові мережі». Але найголовніше – щоб з цього були зроблені висновки, і Харків перерозподілив бюджет, припинивши марнотратство. Як ми можемо займатися іміджевими проектами, якщо рвуться труби? Системні помилки, які були допущені, мають бути негайно виправлені», – підсумовує
Роман Семенуха.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#13148 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини