Семенуха: «Фінансування освіти і медицини – питання національної безпеки»

«Хронічне недофінансування освітньої та медичної галузей – вирок майбутньому держави. Збільшення видатків на ці сфери за рахунок зменшення витрат на поліцейську державу – ось що мав би  вимагати від уряду та парламенту Президент, який дбає про громадян. І не піар та борди мали б стати пріоритетами для Глави держави, а якісна  освіта та медицина для українців».

Таку думку висловив народний депутат Роман Семенуха під час зустрічі  з освітянами та медиками Краматорська.

За словами учасників зустрічі – працівників закладів професійно-технічної освіти міста, сьогодні середня зарплата у викладацькому колективі становить всього  4-5 тисяч гривень.

Аналогічна ситуація із зарплатами у лікарів Донецького обласного центру екстреної медичної допомоги – лікар-початківець може розраховувати на суму не більше, ніж 4 тисячі.

Як наслідок – нові кадри лави лікарів не поповнюють. Востаннє на роботу лікаря тут приймали два роки тому, і він вже звільнився.

Відповідно, є кадровий голод і серед фельдшерів. Частина з них їде шукати кращої долі за кордоном на низькокваліфіковані роботи, втрачаючи  набуті професійні навички.

«Фракція «Самопоміч» вимагала від уряду збільшити фінансування потреб екстреної медичної допомоги на 6,3 мільярда гривень на всій території України замість передбаченого 1 мільярда для декількох областей. Також нашою вимогою було збільшити на 50 мільйонів гривень субвенцію з державного бюджету на модернізацію матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти та освітню субвенцію – на 39 мільярдів гривень. На жаль, в цієї влади інші пріоритети, аніж освіта та здоров’я українців, тому ці пропозиції не були враховані».

«Переконаний, що  Президент, якому не байдужа держава, мав би опікуватися базовими потребами українців – якісною освітою та медициною. У березні наступного року українці мають шанс змінити ситуацію та обрати Главу держави, який має бачення та команду, готову реалізовувати справжні зміни, від яких залежить майбутнє України та її громадян», – підсумував Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини