Семенуха: «Дії уряду стосовно людей з інвалідністю – це імітація соціальної політики»

Парламент схвалив  законопроект, що пропонує використовувати кошти судового збору на забезпечення доступу людей з інвалідністю до приміщень судів. 

«Сьогодні, згідно із Законом України «Про судовий збір», ці кошти  спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади.

Законопроект пропонує використовувати їх з користю для людей з особливими потребами, і це безумовно хороша ідея, – заявив народний депутат Роман Семенуха. – Але чи вирішить він проблеми тих українців, які потребують допомоги? На жаль, ні. Сьогодні програма «Безбар’єрне середовище»  не виконується в Україні навіть на 50%. Для людей з особливими потребами непристосованими залишаються громадський транспорт, таксі, банки, державні установи. Люди з інвалідністю зустрічають спротив навіть на шляху до встановлення пандуса до власної оселі». 

На думку Романа Семенухи, уряд має замість точкових рішень створювати реальні комплексні програми для допомоги людям з інвалідністю, напрацювати  механізми для фінансування та реалізації дієвих програм підтримки. І головне – не лише обіцяти, а реально підтримувати осіб з інвалідністю грошима.  

«Із запланованих на видатки Фонду соціального захисту інвалідів 1,7 млрд грн за 10 місяців  цього року надійшло всього  800 мільйонів гривень, на реабілітацію дітей-інвалідів видали 1 мільйон із запланованих чотирьох, – прокоментував нардеп. – А ці люди розраховують на державні програми, адже прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить всього 1,5 тис гривень, а допомога з інвалідності –  в середньому  2,5 тис. грн. Чи можна сьогодні прожити на ці гроші?» 

«Тому законодавчі ініціативи, що покращують  життя таких  людей, є потрібними. Але  без реального фінансування  дії уряду стосовно людей з інвалідністю сьогодні – ніщо інше як імітація соціальної політики», – підсумував Роман Семенуха.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини