Семенуха: «Держава має захистити підприємців, які працюють за правилами і сплачують податки»

Про це народний депутат заявив  під час брифінгу у Верховній Раді, коментуючи складну ситуацію, у якій опинилися підприємці ринку Барабашово у Харкові.

Зокрема, депутат окреслив ситуацію, яка зараз відбувається на території торгового центру. Ринок посідає 14 місце у рейтингу найбільших ринків світу і є одним із найбільших у Східній Європі.

«У 90-х роках цей ринок став порятунком для тисяч людей, які через кризу втратили роботу. Відтоді підприємці за власний кошт побудували торговельні майданчики. Фактично вкладали свої кошти у розбудову ринкової інфраструктури. Проте через юридичну невизначеність статусу землі, на якій цей ринок розташований, ці підприємці змушені йти на умови посередників, платити їм побори, аби мати право працювати на своїх же майданчиках.  І таке беззаконня триває понад 20 років», – наголосив Роман Семенуха.

Те,  що на ринку відкрито чинять тиск тітушки, які за відмову платити не дають бізнесу можливості працювати, підтвердила і місцева підприємиця Тетяна Глуходід: «На Барабашово я працюю вже 20 років. Мій магазин, який я купила за власні кошти, вже 5 місяців  заблоковано разом з усім товаром. Поруч з моїм магазином невідомі організували цілодобову охорону, яка фізично не дає мені працювати. І це  системна проблема. Тітушки не допускають до роботи тих, хто не згодний їм платити. Без суду і слідства порушується моє право на роботу. І багаторазові звернення до поліції не
дають результату».

Роман Семенуха зазначив, що така проблема має бути вирішена невідкладно – земля має бути оформлена, а торгівля – легалізована.

«Міська влада Харкова зобов’язана знайти спосіб узаконити власність, побудовану підприємцями, аби дати їм право працювати легально. Сам бізнес говорить, що готовий сплачувати всі податки і працювати законно, тому держава має зробити все, аби забезпечити людям законне право на їх власність і на можливість здійснювати підприємницьку діяльність», – підсумував депутат.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини