Семенуха – депутатам: «Не будьте авторами фінансової кризи! Справжній Антикорупційний суд поверне довіру людей»

«Головне, що можна почути на кожній зустрічі з людьми, це тотальна зневіра та прагнення справедливості. Люди хочуть, щоб нарешті був один закон для всіх, щоб суди перестали бути осередками беззаконня», – акцентує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

Свідчення цього прагнення – соціологічні дані, згідно з якими, лише 10% українців довіряють судам. Водночас 80% переконані, що боротьба з корупцією провалена. «Такі цифри – це вирок, – коментує народний депутат. – Вирок Президенту країни, який публічно говорить, що ми оновилися, і до Верховного Суду потрапили нові люди. Але як же так сталося, що більшість суддів «нового» Верховного Суду – це старі люди зі старої системи з сумнівною репутацією? Це вирок Генеральному прокурору, який публічно звітує про затримання дрібних хабарників. Водночас та сама Генеральна прокуратура не може надати достатні докази Інтерполу, щоб затримати і покарати оточення Януковича».

Роман Семенуха переконаний: «Відсутність справедливого суду – це загроза №1 для країни. Сьогодні створити справжній незалежний Вищий антикорупційний суд, можливо, єдиний вихід, щоб запобігти катастрофі. Наслідком неприйняття такого суду буде не лише подальша зневіра людей, а також перша рукотворна фінансово-економічна криза».

Так, цього року Україна має виплатити понад 300 мільярдів гривень державного боргу. «Це, – наголошує народний депутат, – більше, ніж всі видатки на охорону здоров’я, оборону країни та освіту разом узяті. Це третина всіх доходів країни за рік».

«Яка стратегія уряду щодо повернення цих боргів? – продовжує він. – На жаль, дуже примітивна – за рахунок нових запозичень, передбачених у фінансуванні державного бюджету на суму понад 230 мільярдів гривень. У першому кварталі цього року ми отримали лише 50,5 мільярда гривень запозичень, а сплатили за боргами 57 мільярдів. Тобто, виплати вже перевищують запозичення. Галопуюча інфляція, зменшення золотовалютних резервів, дефіцит бюджету у понад 20 мільярдів гривень тільки за перший квартал та шалені борги – це страшна реальність, ціна якій знецінення гривні та падіння доходів кожного українця».

«Без, – підсумовує Роман Семенуха, – ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд буде закрита не лише співпраця з МВФ, але також з іншими організаціями, які надають Україні макрофінансову допомогу.

Крім того, у разі неприйняття уряду залишається лише три сценарії – увімкнути друкарський станок та друкувати гривню, витрачати золотовалютні резерви або йти на треті ринки для запозичень під величезні відсотки. Розраховуватися за таке злочинне недбальство будуть звичайні українці.

Тому фракція «Об’єднання «Самопоміч» закликає колег не бути авторами майбутньої фінансової кризи та ухвалити цього тижня справжній незалежний Антикорупційний суд, який поверне довіру людям та фінансову стабільність».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини