Семенуха: «Без реальної альтернативи російським товарам дзеркальні санкції не нашкодять Росії»

Про це народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» заявив під час ефіру одного з українських телеканалів, коментуючи рішення Кабміну запровадити дзеркальні санкції щодо російських товарів.

За його словами, санкції тільки стримують розвиток економіки країни-агресора, але глобально не шкодять. А запропоновані урядом не торкнуться ключових груп товарів, які Україна сьогодні найбільше купує в Російській Федерації.

«Спецмито не торкнеться так званого «чутливого» імпорту – коксу, вугілля, бензину, скрапленого газу. Це ті позиції, яким за три роки роботи уряд так і не знайшов заміни в інших країнах», – заявив Семенуха.

Народний обранець підкреслив, що найбільша частка імпорту з Росії припадає саме на паливо. Тільки за минулий рік з Росії до України його імпортували на суму 4,4 млрд доларів.

«Зокрема, 2018 – го року Україна купила в Росії коксу та напівкоксу на суму 186 млн доларів. Кам’яного вугілля та антрациту – на 1,8 млрд доларів. Тобто відмовлятись від цієї групи товарів ми не зможемо. Альтернативи так і не знайшли, тож імпорт триватиме. Росія і надалі отримуватиме від нас гроші», – заявив Роман Семенуха.  

За словами депутата, санкції необхідні. Але вони не вплинуть на економіку Росії, якщо замість пошуків реальної альтернативи імпорту з країни – агресора влада буде продовжувати лише гучно заявляти про санкції.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини