Семенченко: «Війна закінчиться, коли у тилу буде порядок»

На переконання народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Семена Семенченка, українцям необхідно припинити жити ілюзіями, адже ключ до закінчення нинішньої війни за незалежність – це не момент, коли на сході країни припинять стріляти, а час, коли ми нарешті наведемо порядок в тилу.

Поки ж у країні триває внутрішня окупація, керують колаборанти та з’являються політичні в’язні, з в’язниці випускають тих, хто намагався «взяти» Харків у 2014 році. «Його випускають з в’язниці, він виходить зі словами «смерть украм». А «укри» для них – це ті, хто захищають Україну», – акцентує народний депутат.

Однак, нагадує Семен Семенченко, майже чотири роки тому Україна з розваленою армією, економікою та мінімальними шансами уже дала по зубах Путіну. Відтак, і нині треба бути оптимістами. Народний депутат певен: «Головне – віра у перемогу та країну!»

Детальніше про те, хто заробляє на російсько-українській війні та те, чому парламент досі не визнав Росію агресором, в інтерв’ю розповів Семен Семенченко.

Проти учасників наметового табору на Грушевського та блокади торгівлі на крові тривають репресії. Людей викрадають, кидають у СІЗО. Як можете це прокоментувати?

На жаль, поки хлопці на сході тримали фронт, у нас тут пішла внутрішня окупація. Я вважаю, що зараз у владі знаходяться не тільки корупціонери, але й колаборанти.

Народилася ціла плеяда внутрішніх політв’язнів. Це, наприклад, полонені, яких викрадають, вивозять до Маріуполя, Харкова, туди, де багато суддів, поліцейських готові виконувати злочинні накази.

При цьому увага людей уже четвертий рік прикута до подій на сході. Усі бояться чергової ескалації зі сторони ворога.

Давайте подивимося, що відбувається за цією черговою ескалацією на Донбасі. По-перше, обсяги інвестицій країни-агресора Російської Федерації в Україну виросли у 2,5 раза порівняно з 2005 роком.

По-друге, Медведчук, Порошенко, росіяни беруть участь у купі контрабандних схем. Ми нещодавно повернулися з Новоград-Волинського, де проходить труба, якою йде дизпаливо в Угорщину. Труба проходить нашою територією, досі належить Росії, що ні копійки не платить Україні. Контрабанда на сотні мільйонів доларів! За ці гроші фінансується російська пропаганда, проросійські організації.

Що ми бачимо далі? Днями відпустили колишнього лідера однієї з російських терористичних організацій, яка намагалася брати владу у Харкові у 2014 році. Його випускають з в’язниці, він виходить зі словами «смерть украм». Ви думаєте, «укри» – це Порошенко, Турчинов, Аваков? Ні, «укри» для них – це ті, хто захищають Україну.

Тим часом «укри», наші хлопці зараз сидять у в’язницях. Крім того, продовжується торгівля з Росією. Також ми бачимо, що країна посідає перші місця у рейтингах корупції.

А тепер запитання – чи всім вигідно закінчення війни? Я вважаю, війна закінчиться не тоді, коли там закінчать стріляти, а коли в тилу буде порядок, коли ті, хто зраджував та обкрадав країну, сядуть до в’язниці, а ми станемо сильними, і вся країна допоможе нашим хлопцям на сході швидко закінчити цю війну.

Купа українців не хочуть вірити, що країна наполовину окупована. Але для того, щоб щось змінити, треба спочатку розкрити очі.

На що у цьому протистоянні потрібно тиснути?

У нас купа об’єктів російської економіки. Чому, коли країна напала на нас, об’єкти цієї країни тут заробляють гроші? Вони хочуть знищити Україну та українців. Чому ми даємо їм тут заробляти? Я думаю, ці точки були би серйозним об’єктом для натискання.

Замість цього, наприклад, Медведчуку дають можливість заробляти. З одного боку, тут СБУ захищає можливість торгівлі скрапленим газом з Росією та контрабанди палива, я про Новоград-Волинський. З того боку Путін йому допомагає, і вони просто заробляють гроші.

Що в цих умовах зараз має робити Україна, зокрема, в питанні непідконтрольних територій?

Я вважаю, що зараз треба зміцнити нашу оборону, вирішити внутрішні проблеми, зробити так, аби нас ніяк не пов’язували з рейтингами корупції, поганим життям, засиллям олігархів, щоби не було у їх пропаганди козирів. А потім, обравши нормальний момент, повернути наші території.

Жодна країна не повертала свої території політико-дипломатичним шляхом, хіба що після великих воєн та випадково. Тому треба всім допомагати армії.

Політики-опоненти можуть звинуватити Вас у підтримці військового шляху вирішення конфлікту.

Я не за військовий шлях, я за те, щоби перестати вмішувати політику в справу захисту вітчизни. Я не за те, щоби зараз кинутися атакою на Москву. Я за те, аби припинити жити ілюзіями, навести порядок в себе, у цей час тримати оборону, а потім знайти спосіб повернути наші території. Але я проти капітуляції, проти переговорів. У які «ЛНР»/«ДНР» їхати? Про що ми говоримо? Ми цим допомагаємо їм отримувати суб’єктність.

Коли в контексті вирішення проблеми Донбасу чекати прийняття закону, який визнав би Росію агресором на сході України?

Декілька років тому ми подали першу редакцію законопроекту про тимчасово окуповані території. За цей час цей закон ні разу не поставили на голосування. Він не був потрібен тим, хто наживається на війні та продає наші національні інтереси. Перше, що там було, це Росія чітко називалася агресором. По-друге, дата окупації. По-третє, Крим та Донбас – в одному флаконі, адже не потрібно допомагати Путіну та замилювати питання Криму. Четверте – ніякої торгівлі з окупантами.

Щодо закону про так звану реінтеграцію, то я не голосував за нього в першому читанні, тому що той документ – це імітація боротьби за наші національні інтереси. Але вдалося внести масу поправок до другого читання. Однак Порошенку це не потрібно.

Тому, я думаю, цей закон однозначно буде прийнято після того, як всі ці люди опиняться у в’язниці за свої злочини, тому що на четвертий рік війни не можна розказувати, що у нас АТО, і у цей час торгувати.

Ви вірите, що Україні стане сили вийти з цієї війни переможницею?

Потрібно бути оптимістами. У 2014 році, коли була розвалена армія, стали люди, половина з яких взагалі не була військовими. І у тій ситуації Путіну надавали по зубах. Потім створили волонтерський рух, незважаючи на повний розвал економіки, дали по зубах.

І зараз ми все це зробимо. Не потрібно хоронити себе раніше часу. Ми наведемо порядок тут, на підконтрольній території, покажемо людям, котрі знаходяться там, що Майдан дійсно веде до процвітання України, та звільнимо наші території. Не вірити у це злочинно, бо якщо падає дух, ніякої перемоги бути не може. Головне – віра у перемогу та країну!

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини