Семенченко пропонує залучити Червоний хрест до розподілення гумдопомоги на Донбасі

Багато чиновників з української сторони та представники так званих ЛНР-ДНР злилися у міцних корупційних обіймах, і це завдає удару по державному бюджету України. Про це заявив член фракції «Об’єднання «Самопоміч», Перший заступник Комітету з питань національної безпеки і оборони, комбат Батальйону Донбас Семен Семенченко.

«Коли при обговоренні бюджету на 2015 рік нам розповідають про необхідність урізання соціальних витрат, щоб знайти фінансування на оборону – стає очевидним, що тиснути на корупціонерів наміру ніхто не має. А саме незаконні схеми – джерело доходів, які йдуть не в казну, а у чиїсь кишені. Неотримання цих коштів державою – б’є по національній безпеці», – констатував Семенченко.

Він повідомив, що депутати від двох профільних комітетів парламенту – з питань оборони та протидії корупції – щойно повернулися з Курахово, де блокувався «гум конвой» Фонду Ахметова, і околиць Лисичанська та Северодонецька, де батальйон «Донбас» затримав незаконний груз.

«Висновків, до яких ми дійшли – кілька. По-перше – ми маємо намір розробити і ухвалити закон про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями, в якому чітко прописати статус таких територій, щоб люди, які потребують допомоги, її дійсно отримували», – зазначив парламентар.

В той же час, Семенченко звернув увагу на те, що припинити здійснення торгівлі можна вже зараз, відповідно до закону про боротьбу з тероризмом.

Крім того, комбат зауважив на необхідності того, щоб гуманітарні грузи йшли під державними прапорами України, а не під знаменами чиїхось приватних фондів.

«Також необхідно залучити до супроводження та розподілення гуманітарної допомоги Червоний хрест. Щоб було проведено перепис населення, що потребує допомоги, і ми мали впевненість, що цю допомогу отримують прості люди, а не підгодовуються бойовики. Тому що є підстави вважати, що так звана «гуманітарна підтримка», в тому числі і з території РФ, власне, до громадян так і не доходить», – підкреслив Семенченко.

Семен Семенченко
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни