Семен Семенченко: «Якби у 2014-му ми взяли Іловайськ, війна закінчилася б дуже швидко»

У понеділок, 28 серпня, в Україні вшановують пам’ять українських військових, загиблих в Іловайську. Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч», командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко певен: «Якби тоді, три роки тому, взяли Іловайськ, війна закінчилася б дуже швидко».

Згадуючи ті події, комбат акцентує, що добровольці так і не отримали реальної підтримки з боку військового керівництва держави, що стало причиною гибелі багатьох захисників України: «Було завдання, що «Донбас» та «Правий сектор» разом з батальйоном «Дніпро» беруть одну частину Іловайська, «Шахтарськ» та «Азов» – іншу. «Донбас» без загиблих зайшов в Іловайськ, взяв свою частину, закріпився та відрапортував. Чекали суміжників. А далі все дуже просто: або дайте сили, аби все ж взяти все місто, або виведіть нас. Замість цього військ для взяття міста не давали, команди вийти не було. Дочекалися 29 серпня, коли в землю на шляху до Іловайська були вкопані російські танки та бронетранспортери. Чекали виходу».

У подіях Іловайська, на думку Семена Семенченка, винні тодішні начальник Генерального штабу Муженко, начальник Штабу АТО Назаров та міністр оборони Гелетей. «А якщо згадати, що це не один бій, а серія, що їх системно покривають, згадати Мінські угоди, то я впевнений в причетності до цього і Президента України Петра Порошенка», – підкреслює народний депутат, додаючи, що відповідні свідчення дав правоохоронним органам.

Семен Семенченко певен, що шанси на справедливе судове вирішення подій трирічної давнини при цій владі нікчемні: «Однак, ми всі маємо боротися, аби хлопці загинули недарма. Вони віддали своє життя за Україну, яку бачили на Майдані, за яку боролися предки. Я хочу, аби ця Україна стала реальністю. Тому ми повинні всі разом зробити так, аби хлопці, які зараз на небі, знали, що правда восторжествує. Давайте разом боротися, і я впевнений, що Україна переможе».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини