Семен Семенченко в судах успішно бореться з наклепами ЗМІ
Уже майже три роки народний депутат від фракції «Самопоміч» Семен Семенченко в судах бореться з поширенням проти нього брехні. Подібна практика почалася у 2014 році.
«Після того, як ми зайняли тверду позицію, що керівництво Збройних сил має нести відповідальність за котли, що корупція у військовій сфері має бути припинена та що Мінські угоди імплементують терористичні анклави у правове поле України, а їх ватажків роблять у майбутньому місцевими та народними депутатами, почалася кампанія дискредитації добровольчих батальйонів та мене особисто», – розповідає Семен Семенченко.
Він продовжує: «У ряді ЗМІ, зокрема, інтернет-виданнях «Обозреватель» та «Ракурс» поширювалася інформація, що я ніби є раніше судимим, аферистом, людиною, котра вчиняла різні злочини. Це замальовувалося у різних фарбах та розганялося мережею».
Врешті в 2015 році народний депутат звернувся до суду з позовом щодо, зокрема, спростування недостовірної інформації. 30 червня 2016 року Києво-Святошинський районний суд задовольнив вимоги повністю. Однак 8 листопада 2016 року Апеляційний суд Київської області скасував рішення та частково задовольнив вимоги позивача. Семен Семенченко зауважує: «Адміністрація президента вплинула на окремих суддів у апеляційному суді».
Відтак, у листопаді 2016 року він подав до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційну скаргу, в якій просив скасувати рішення апеляційного суду та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
У березня 2018 року справа була передана до Верховного Суду. Адвокат народного депутата Роман Титикало з цього приводу повідомив: «Виграв цікаву та актуальну справу у Верховному Суді про захист честі та гідності. Суд першої інстанції позов задовільнив повністю, а Апеляційний суд Київської області частково рішення скасував, зазначивши, що частина інформації є оціночним судженням, але не обґрунтував, чому так вважає. Верховний суд з цього приводу зазначив: «При цьому апеляційний суд не дав окремо кожному із висловлювань, які просив спростувати позивач, а також їх взаємозв’язку належної оцінки; не зазначив, якими доказами, поданими відповідачами, ці обставини підтверджуються».
«Тривало все це практично три роки! – підсумовує Семен Семенченко. – Я радий, що у нас збереглися хоча б окремі важелі незалежного правосуддя».
object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини