Семен Семенченко: «Укроборонпром» є однією з годівниць Порошенка і його оточення»

З 2014 року в «Укроборонпромі» розставлені люди Петра Порошенка. Відтак, за словами народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Семена Семенченка, за ці роки візитівкою концерну стали непрофесійнiсть, виведення коштів через фірми-«прокладки», завищення цін, маніпуляції з зовнішньоекономічними контрактами.

«Укроборонпром», додає політик, нині є однією з годівниць Порошенка і його злодійкуватого оточення. Народний депутат акцентує: «По-перше, виведення грошей за нібито поставки запчастин та різні послуги на фірми- «одноденки» з подальшою конвертацією та розтягуванням по кишенях. Запчастини або взагалі не постачаються, або постачаються ті, які є в запасах, просто вдруге перепродаються.

По-друге, некомпетентне керування концерном та заводами внаслідок розстановки на підприємстві та у керівництві «Укроборонпрому» некомпетентних, але залежних, близьких, надійних для Порошенка та його оточення людей. Наприклад, не виконано державне оборонне замовлення у 2016 році, що під час війни є не просто неприпустимим, а злочинним.

По-третє, маніпуляції під час виконання зовнішніх економічних контрактів, а саме: виплата комісійних нібито за пошук клієнтів. Насправді отримувачами цих виплат є родичі керівництва концерну або керівництва інших близьких до Порошенка структур».

Однак на всі депутатські запити щодо цих порушень з 2015 року, за словами Семена Семенченка, військова прокуратура та її керівник Анатолій Матіос відповідають відписками. Народний депутат зауважує: «Жодної кримінальної справи до суду не було доведено. Аби депутати перестали «копати», їх почали поливати брудом. Результату не було.

Потім за ці справи взялося НАБУ… Національне антикорупційне бюро уже більш як рік займається справами стосовно концерну. Нині деякі справи уже на стадії підготовки до вручення підозри. Деякі підозри уже були оголошені.

Однак проблема в тому, що через небажання Порошенка здавати своє корупційне оточення, у нас поки відсутній спеціальний Антикорупційний суд, а основні суди затягують справи».

З огляду на це, «Самопоміч» вимагає відсторонити від посад керівництво концерну, фігурантів кримінальних справ щодо махінацій з державними грошима, а також ряд керівників супроводжуючих підприємств, які є непрофесіоналами та винні у зриві державного оборонного замовлення!

Крім того, «Самопоміч» вчергове нагадує, що необхідно встановити цивільний парламентський контроль над витратами сектору оборони, адже зазначені проблеми концерну напряму пов’язані із закритістю оборонного бюджету країни. «Тут є пряма залежність, – підсумовує Семен Семенченко. – Якщо ми, як народні депутати, знатимемо, на які статті виділятимуться гроші, зможемо це контролювати».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини