Семен Семенченко: «Крадіжкам у армії має бути покладений кінець»

Де гроші, які держава виділяє на оборону? Це питання, на думку Семена Семенченка, хвилює і військових, які отримують несправну техніку, і громадян, які платять військовий збір.

Сьогодні було проведено засідання оборонного та антикорупційного комітетів парламенту, куди прийшли представники «Укроборонпрому».

Семен Семенченко розповідає, що хотів почути від гостей відповідь на ряд гострих запитань, серед яких – корупція у концерні, розслідування випадків крадіжок деталей зі складів та розкрадання коштів.

Однак представники «Укроборонпрому»у відповідь на будь-яке запитання по суті відповідали: «Напишіть депутатський запит».

«Вони не хотіли відповідати на комітеті. Їм байдуже на народ України, який за допомогою депутатів намагається дізнатися, куди йдуть гроші, виділені на оборону», – пояснює Семен Семенченко.

Колега депутата по фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв додає: «Сьогодні ми отримали багато криків і мало інформації. Але це вже крок вперед у порівнянні з радянською закритістю, коли вся інформація про оборону була секретною, а той, хто запитує, шпигуном».

Більше того, народний депутат розповідає, що політикам вдалося дійти згоди та домовитися про формування групи, яка поїде на оборонні підприємства, до роботи яких є запитання, і перевірить контракти.

«Депутати мають доступ до державної таємниці, є можливість це зробити», – пояснює Єгор Соболєв, додаючи, що країна має рухатись до системи, яка нині існує у США, коли на сайті Міністерства оборони можна дізнатися деталі контрактів та побачити, кому та за які послуги були виплачені гроші платників податків.

«Оборона від цього тільки виграє, – підсумовує народний депутат. – По-перше, зменшаться можливості для корупції. По-друге, суспільство отримає можливість аналізувати ефективність використання своїх грошей».

Семен Семенченко
object(WP_Term)#13152 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13153 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13154 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни