«Самопоміч» звернулася до представників ЄС з проханням сприяти у владнанні суперечностей, що гальмують підписання Угоди про Відкрите небо

Депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» звернулися до представників ЄС та дипломатів з проханням сприяти у владнанні суперечностей, що гальмують підписання Угоди про Відкрите небо між Україною та ЄС, яка забезпечить доступ на український ринок європейських low-cost компаній, що значно знизить вартість авіа-квитків для громадян. Про це заявив голова фракції Олег Березюк.

«Річ в тім, що невирішені внутрішні труднощі деяких країн ЄС стосовно Гібралтару,
 не дають змоги нам рухатися далі у процесі підписання та введення в дію угоди про Відкрите небо. Тому вчора, під час зустрічі з Єврокомісаром Федерікою Могеріні, представники нашої фракції підняли питання про можливість розв’язання цієї проблеми на рівні Європейської Комісії та Ради Європи», – повідомив він.

Ця проблема була також обговорена під час зустрічі представників фракції «Самопоміч» із заступницею Посла Латвії, країни яка з наступного року буде очолювати Раду міністрів ЄС. Крім того, депутати зустрілись із представниками Посольства Іспанії.

Голова фракції також повідомив, що парламентарі мають намір направити звернення до Голови Ради Європи пана Туска, з проханням сприяти пошуку компромісу між країнами ЄС для розв’язання конфлікту, що не дає змогу лібералізувати правила використання спільного авіапростору.

Як відомо, очікувалося, що угода про єдиний авіаційний простір мала бути підписана ще в червні, але через невирішеність суто внутрішньої проблеми ЄС питання терміну «територія» в контексті Гібралтару, документ станом на сьогодні не підписаний, хоча Угода була парафована ще у 2013 році. Важливість цього документу зумовлена тим, що він гарантуватиме доступ на український ринок європейських low-cost компаній, та право українських та європейських компаній здійснювати рейси між Україною та країнами ЄС без міждержавного погодження маршрутів. Це знизить середню вартість квитка між Україною та країнами ЄС до 100-150 доларів.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(15) ["name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["slug"]=> string(13) "international" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(15) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(52) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(15) ["category_count"]=> int(52) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["category_nicename"]=> string(13) "international" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Міжнародна співпраця