«Самопоміч» запрошує на завтрашнє засідання фракції міністрів, які формували бюджет

Згідно із порядком денним пленарного тижня, у четвер у парламенті планується розгляд проекту державного бюджету на 2018 рік у другому читанні. Для того, щоб проаналізувати витрату коштів платників податків, які влада пропонує парламенту перерозподілити в державному бюджеті, «Об’єднання «Самопоміч» запрошує на завтрашнє засідання  фракції міністрів, дотичних до формування бюджету.

«Текст бюджету лише сьогодні в обід з’явився на сайті Верховної Ради і видається, що уряд вважає значним досягненням власне ухвалення бюджету, а не те, що кошти платників податків повинні бути добросовісно передбачені та витрачені саме на потреби платників», – зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова.

Відтак, на засідання фракції запрошують міністра фінансів Олександра Данилюка, який, за словами Тетяни Острікової, здійснював загальне керівництво та підписував пояснювальну записку до бюджету, а також відповідальний за обслуговування державного боргу, а саме це становить найбільшу статтю видатків держбюджету.

Також депутати хочуть почути роз’яснення міністра соціальної політики Андрія Реви з питань пенсій, пільг та субсидій і соціального забезпечення. «Дуже гостро стоїть питання адекватності розміру субсидій, бо це величезний ризик. По-друге, очевидно, що Мінфін помилився при розрахунку цифр на осучаснення пенсій і дефіцит Пенсійного фонду перевищить 142 мільярди. Нас цікавить, на скільки він зросте та за рахунок чого його покриватимуть», – наголошує народний депутат Роман Семенуха.

Стосовно збереження коштів платників податків на місцях та НЕпограбунку громад, фракція «Самопоміч» запрошує віце-прем’єра Геннадія Зубка, який також відповідальний і за заходи із енергоефективності.

Більш того, «Самопоміч» запрошує міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, оскільки на його міністерство та структури, що входять у підпорядкування, у бюджеті найбільше зросла сума коштів порівняно із 2017 роком. «Ми хотіли б отримати пояснення за всіма статтями витрат, пов’язаних з МВС, та щодо збільшення фінансування поліції», – зазначає Тетяна Острікова.

Також на засідання запрошують міністра оборони Степана Полторака. «Ми підтримуємо гідний бюджет оборони на утримання армії в державі, що воює, але ми б хотіли мати парламентський цивільний контроль над цими коштами, щоб вони дійсно витрачалися на армію, а не на корупційні закупівлі», – пояснює народний депутат.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини