«Замість заміни труб, харківська влада витрачає бюджетні гроші на власний піар», – «Самопоміч»

Цими днями у Харкові сталося кілька масштабних аварій систем теплопостачання, у результаті чого декілька сотень будинків і, відповідно, тисячі людей залишилися на певний час без тепла. На переконання народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Романа Семенухи, проблеми можна було уникнути чи бодай локалізувати, якби міська влада Харкова проводила інакшу політику.

«Я наведу декілька цифр, які красномовно свідчать про її позицію щодо розподілу коштів громад, – продовжує народний депутат. – Поточного року бюджет розвитку міста Харків становитиме близько 4 мільярдів гривень, декілька з яких більшість міської ради виділила на іміджеві проекти, які не мають жодного відношення до забезпечення життєдіяльності міста».

Наприклад, близько 2 мільярдів уже було витрачено та ще буде спрямовано не на труби, їх реконструкцію, капітальний ремонт чи заміну, не на інші важливі інфраструктурні об’єкти, а на зоопарк.
Роман Семенуха акцентує: «Депутати фракції «Самопоміч» у міській раді запропонували негайно скликати позачергову сесію, розглянути питання аудиту комунального підприємства «Харківські теплові мережі».

Це, певен політик, допоможе оцінити масштаб проблеми та внести зміни до бюджету розвитку, спрямувавши більше коштів не на піар-рішення, а на розвиток харківської інфраструктури.
Водночас, аналогічні до харківської аварії – це проблема не одного міста. Роман Семенуха пояснює: «Ніхто не застрахований, завтра це може статися у будь-якому місті. Це проблема, яка має об’єднувати мерів та місцевих депутатів з усієї країни. Без державної допомоги, без коштів наших західних партнерів та інших можливостей ми її не подолаємо».
Так, своє слово мають сказати, додає депутат від «Самопомочі» Ярослав Маркевич, і парламентарі-мажоритарники, завдяки яким у державному бюджеті України формується розділ «соціально-економічний розвиток регіонів».
Він підсумовує: «Цього року на це виділено 5 мільярдів гривень. Прийшов час допомогти своїм територіальним громадам у вирішенні чи бодай початку вирішення проблеми з комунальними мережами. З цією пропозицією я звертаюся не лише до харківських депутатів, а й до всіх мажоритарників, у містах яких влада приділяє цьому недостатньо уваги».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини