«Самопоміч» закликає парламент вилучити із закону про Антикорупційний суд злочинну норму

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону №7441, що вносить зміни до закону «Про судоустрій та статус суддів» у зв’язку з ухваленням законопроекту «Про Вищий антикорупційний суд». Фракція «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді документ підтримала.
Під час обговорення 7441 народний депутат вчергове нагадала, що парламент має виправити злочинну норму, яка неочікувано для багатьох з’явилася у законопроекті про Антикорупційний суд. Мова про норму, відповідно до якої новостворений суд не розглядатиме апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах НАБУ, переданих туди до моменту створення Антикорупційного суду.
Олена Сотник акцентувала: «Ми можемо виправити цю ситуацію та встановити, що апеляція до моменту роботи Антикорупційного суду буде здійснюватися в судах загальної юрисдикції, але як тільки запрацює Вищий антикорупційний суд, без жодних виключень, незалежно від того, як, коли були розглянуті справи, всі апеляції щодо топ-чиновників, корупційних справ розглядаються виключно в Вищому антикорупційному суді».
«Це чітка вимога МВФ, суспільства, людей та фракції «Самопоміч». І ми будемо на цьому наполягати до останнього», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини