«Самопоміч» закликає парламент усунути з закону про Антикорупційний суд шахрайську норму

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді вимагає, аби парламент виправив шахрайську норму щодо апеляції у законі про Антикорупційний суд. Мова про норму, відповідно до якої,новостворений суд не розглядатиме апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах НАБУ, переданих туди до моменту створення Антикорупційного суду.

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд переконана: «Закон про Антикорупційний суд був ухвалений з такими змінами, які не дозволять його ефективно застосовувати. Ми повинні цьому перешкодити. Шахрайство, яке відбулося, це типове шахрайство, яке продукується Адміністрацією Президента та підтримується фракціями коаліції».

Народний депутат від «Самопомочі» Олена Сотник продовжує: «Європейський Союз під час ювілейного саміту окремо наголосив на тому, що він, звичайно, вітає ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд, але за умови, що будуть виправлені шахрайські схеми, які були внесені Банковою під час голосування».

За словами політика, розблокувати якісну роботу Антикорупційного суду можна шляхом внесення необхідної правки до законопроекту стосовно внесення змін до закону про правосуддя. Документ нині активно обговорюється на відповідній робочій групі в профільному комітеті Верховної Ради.

Олена Сотник акцентує: «Нами внесена відповідна правка. Вона буде для фракції «Самопоміч» ключовою. Наші міжнародні партнери – Сполучені Штати Америки, МВФ, Європейський Союз також наполягають на тому, що будь-яка інша підтримка буде залежати, в тому числі, від того, наскільки влада готова змінювати закон та зробити Вищий антикорупційний суд, по-перше, незалежним, по-друге, спроможним ухвалювати рішення щодо високопосадовців-корупціонерів».

Відтак, фракція «Самопоміч» наполягає на тому, щоб у разі внесення документа у зал до завершення поточної сесії та початку парламентських канікул,поправка про апеляцію Вищого антикорупційного суду була ухвалена Верховною Радою. «В іншому випадку ми стверджуємо, що закон, яким хизується Президент та фракції коаліції, це фактично шахрайська схема, якою вони самі себе намагаються захистити», – підсумовує Олена Сотник.

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини